Kategoriler
Eğlence

Mükemmel bedava PC oyunları

En iyi bedava oyunlar: bedava oynayabileceğiniz mükemmel oyunlar.

En iyi ücretsiz oyunlar: Steam gibi platformlarda oyun yapımcılarının Türkiye’ye dolar üzerinden oyun satmaya başlamasının ardından oyun fiyatları çok hızla yükseldi. Ancak öyle oyunlar var ki, sizi aylarca meşgul edecek kadar zengin içeriğe sahip ve üstelik de hepsi ücretsiz.

Bedava en iyi ücretsiz oynanabilen oyunlar

Piyasada öyle ücretsiz oyunlar var ki, AAA oyunları kalitesinde içeriğe sahipler ve oyunculara onlarca ve bazen yüzlerce saat kaliteli bir oyun deneyimi vadediyor. Biz de en güzel ücretsiz oyunlar konusunda bir araştırma yaptık. İşte liste:

  1. EVE-Online
  2. Destiny-2
  3. Warzone 2
  4. League of Legends
  5. Path of Exile
  6. StarCraft II
  7. Crusader Kings II
  8. Roblox

EVE Online

EVE Online

EVE Online, CCP Games tarafından geliştirilen ve 2003 yılında piyasaya sürülen uzay temalı bir MMORPG olan EVE Online, 2-3 yılda bir hem grafik yapısına hem de içeriğine güncelleme alan, çok beğenilen bir oyun. Bu epik evren, oyunculara tek bir galaksi içinde serbestçe keşif yapma, ticaret yapma, savaşa katılma ve politika oluşturma özgürlüğü sunuyor. Oyuncular, kendi uzay gemilerini tasarlayabiliyor, EVE dünyasındaki politik güç sistemi içinde görevler alıp yükselebilir ve büyük uzay savaşlarına da katılabilirler. Oyunun oyuncu yönlendirmeli ekonomisi, onu diğer oyunlardan farklı kılıyor. Yani oyunda elde ettiğiniz loot parçalarını, NPC tüccarlara değil, gerçek oyunculara satmak durumundasınız. Oyun içinde çok detaylı bir üretim sistemi yer aldığından, her tür malın da bir alıcısı bulunuyor. Ancak fiyatlar gerçek bir borsada olduğu gibi, gerçek alıcıların ve satıcıların durumuna göre zamanla dalgalanıyor. Oyunu ücretsiz olarak çok doyurucu bir şekilde oynayabilirsiniz ancak belirli yetenekleri elde etmek veya yeni DLC’leri edinmek için oyun sizden abonelik ücreti istiyor. Yine de hatırlatalım, ücret ödemek isteyebileceğiniz seviyeye gelene kadar EVE Online’da yüzlerce saatlik oyun süreniz var.

Destiny 2

Destiny 2

Destiny 2, Bungie tarafından geliştirilen ve 2017’de yayımlanan, FPS türünde bir MMO oyunu. Oyuncular, kendilerine özgü sınıfları ve güçlü yetenekleri olan Gardiyanları kontrol ederken uzak gelecekteki bir bilim kurgu evreninde çeşitli görevleri tamamlıyor ve güçlü düşmanlara karşı savaşıyorlar. Oyunda dinamik çok oyunculu modlar, zorlu PvE içerikleri ve zengin bir hikaye bulunuyor. Sürekli olarak güncellenen içerikleri ve genişleme paketleriyle Destiny 2, oyunculara sürekli bir keşif ve gelişim deneyimi sunuyor. Zengin grafikleri, etkileyici atmosferi ve oynanabilirliğiyle Destiny 2, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oyun sevenlere hitap eden kapsamlı bir aksiyon deneyimi sunuyorken, ücretsiz olarak sunduğu içerikle de oyuncuları mutlu ediyor. Dileyen oyuncular bazı özellikleri açmak ve yeni DLC’lere ulaşmak için ödeme yapabiliyor.

Warzone 2

Warzone 2

Warzone 2, 2022’de piyasaya sürülen ve milyonlarca oyuncuyu kendine hayran bırakan Warzone’un devamı olan FPS tarzı bir MMO / Battle Royale oyunu. Aynı zamanda Modern Warfare 2’nin de devamı olarak kabul edilen oyunu Infinity Ward ve Raven Software geliştirdi. Ücretsiz oynanan oyuna PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformlarından erişebilirsiniz.

League of Legends

League of Legends

Kısaca LoL olarak bilinen League of Legends, dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunan ücretsiz ve çevrimiçi bir strateji oyunu. İki takım, her biri 5 şampiyonla, Nexus adı verilen üssü yok etmek için mücadele eder. Oyuncular, her şampiyonun kendine özgü yeteneklerini kullanarak rakiplerini yenmek zorundayken, kendi üslerini de korumak durumundadır. LoL, sürekli güncellenen yeni şampiyonlar, oyun modları ve etkinliklerle her zaman taze ve heyecan verici bir oyun deneyimi sunması nedeniyle çok sevilen bir oyun olmaya devam ediyor. Oyunun müziklerinin ayrı bir fanatik kitlesi bulunuyor.

Path of Exile

Path of Exile

Şu sıralar ikincisi de duyurulan Path Of Exile çok sevilen ve geniş bir oyuncu kitlesi bulunan, Diablo benzeri bir online MMORPG oyunudur. Grinding Gear Games tarafından geliştirilen ve 2013 yılında piyasaya sürülen ücretsiz oyun, karanlık bir fantezi dünyasında geçiyor ve oyun boyunca sürgün edilmiş bir kahramanı kontrol ediyorsunuz. Oyunun amacı, kadim bir tanrıyı yenmek için çeşitli görevleri tamamlamak ve karakterinizi geliştirmek… Ancak bunun için çok sayıda düşmanla savaşacak, sayısız loot toplayacak, craft ve ticaret yaparak güçlü düşmanlara karşı yeni yetenekler ve silahlar elde edeceksiniz.

StarCraft II

StarCraft II

StarCraft II, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve 2010 yılında piyasaya sürülen, gerçek zamanlı strateji türünde bir video oyunu. Kısa süre önce “ücretsiz” hale dönüştürülen oyunda hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlara erişebiliyorsunuz. Oyun, Terran, Zerg ve Protoss adında üç farklı ırkın galaksi hakimiyeti için mücadelesini konu alıyor. Her ırkın kendine özgü birim ve binaları, farklı oyun tarzları ve stratejileri bulunuyor. StarCraft II, lansmanından bu yana büyük bir başarı elde etti ve milyonlarca oyuncuya ulaştı. Oyun, birçok ödüle layık görüldü ve e-spor dünyasında en popüler oyunlardan biri haline geldi. StarCraft II’nin aktif bir oyuncu topluluğu bulunuyor ve yeni içerikler ve güncellemeler hala yayınlanıyor. Bazı detaylı özelliklere ve yeni içeriklere ulaşmak için ücret ödemek gerekebiliyor.

Crusader Kings II

Crusader Kings II

Eğer çok detaylı ve derin strateji oyunlarını seviyorsanız, “Büyük Strateji” olarak tanımlanmış Crusader Kings II sizi fazlasıyla tatmin edecektir. “Grand Strategy” türünün en önemli oyunu olan Crusader Kings serisinin ikinci oyununu ücretsiz olarak da oynayabilirsiniz. Crusader Kings 2, aslında Orta Çağ Avrupa’sında geçen bir hanedanlık simülasyonudur. Oyun boyunca hem diğer devletlerle ilişkilerini yönetip gerektiğinde savaşa giderken, aynı zamanda çocuklarınızı evlendirmeli, lordlarınıza sarayda veya saray dışında görevler vermeli, ekonomizi gözetmeli, gerektiğinde tahtınıza göz diken büyümüş prenslerinizin hırslarını bastırmalısınız. Oyun boyunca,1066’dan 1453’e kadar uzanan bir tarih diliminde, bir hanedanı yönetmek zorundasınız. Hanedan üyelerinin her birinin kendine özgü kişilikleri, becerileri ve arzuları vardır. Bu karakterleri yönetmek, oyunun en önemli zorluklarından biridir.

Crusader Kings 2, karmaşık ve derin bir oyun. Ustalaşmak zaman ve emek istiyor ancak ancak, bu emek karşılığında, son derece tatmin edici bir oyun deneyimi sunuyor.

Roblox

Roblox

Roblox aslında tek bir oyun değil, oyunculara yaratıcılıklarını geliştirme imkanı veren popüler ve ücretsiz bir oyun platformu. Roblox’ta hergün milyonlarca oyuncu birbirleriyle etkileşime girerken kendi oyunlarını yaratabiliyor. 2006 yılında kurulan Roblox, 10 yaş ve üzeri çocuklar için ideal bir ortam sunarken platformda her zevke hitap eden oyunlar sunuyor. Platformda rol yapma, macera, simülasyon, bulmaca gibi oyunlar bulunuyor. Roblox’ta ayrıca kendi oyunlarınızı tasarlayabilir ve diğer oyuncularla paylaşabilirsiniz. Roblox, yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü kullanarak eğlenmek için çekici bir oyun platformu.

İyi eğlenceler.