Kategoriler
Internet

Yutub Türkçe bilen elaman arıyormuş

Youtube Yutub‘u bilmeyeniniz yoktur, günümüzün en popüler internet servislerinden bir tanesi. Çoktandır kendi kendime “lan şu yutub’daki Türkçe yapılan yorumları acaba okuyan bir insan evladı yok mu yutub şirketinde” diyordum çünkü Yutub sitesindeki Türkçe yorumların neredeyse yarısından fazlası küfür ve hakaret içeriyor, sanki insanlar yutub’u bir nevi stress atma şeysi gibi kullanıyorlar bu şekilde hakaret içeren yorumları yazarak.
İşte belkide Yutub artık bu yorumları denetlemek için ya da belkide yutub Türkiyedeki kullanıcılarına yönelik bir şeyler planlıyorlar bunu henüz bilemiyoruz.

Bu konuyu Arda Kutsal webrazzi'de şöyle yazmış; [via]

YouTube‘un Monster‘da yayınlanmış olan 3 Nisan tarihli iş ilanı dikkatimi çekti.

Şirket San Bruno, California‘da çalışacak Türkçe bilen “Online Operations Associate” arıyormuş. (bkz. ilan)
İlanda yazıldığı kadarıyla Türkçe pozisyonun yanında Portekizce ve Japonca bilen kişiler de aranmaktaymış.

Pozisyon detayları incelendiğinde YouTube‘un yoğun Türk internet kullanıcısı popülasyonu dahilinde bir tür yapılanmaya gittiğini görebiliyoruz.
Belki dünyanın en popüler video servisi yakında Türkçe versiyonunu da yayınlar. Kim bilir?

Şimdilik sadece dikkatimi çektiği için paylaşmak istedim.

Eski wolkanca.com’da Yutub Türkçe bilen elaman arıyormuş veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Yutub Türkçe bilen elaman arıyormuş için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

su küfürcülerden bıkmıştık, beklediğim bir haberdi. youtube geç bile kaldı.

gerçekten orda istenilen herşey beni anltaıyor ama yaşım tutmadğı için sanırm böytle bişeyi kabul etmezler 17 yaşndyım daha bir çok dil bilyorum hayelimde hep yabancı ülkelrde yaşamk..umrım bu dileklrm birgün gerçekleşir herkse haytında burdan başarılar dilerim..

nidanur sana bisey söyleyimmi herkesin hayatında gerceklesir senn hayatında gerceklesmez yalanlarla dolu bir hayatta bu gerceklesmez

milyar $ lık site. olsun türkiyeden 3-5 tane eleman. türkiyede en çok girilen sitelerden 1i. ama adamların türk elemanının olmaması doğru değil…