Yutub Türkçe bilen elaman arıyormuş

Youtube Yutub‘u bilmeyeniniz yoktur, günümüzün en popüler internet servislerinden bir tanesi. Çoktandır kendi kendime “lan şu yutub’daki Türkçe yapılan yorumları acaba okuyan bir insan evladı yok mu yutub şirketinde” diyordum çünkü Yutub sitesindeki Türkçe yorumların neredeyse yarısından fazlası küfür ve hakaret içeriyor, sanki insanlar yutub’u bir nevi stress atma şeysi gibi kullanıyorlar bu şekilde hakaret içeren yorumları yazarak.
İşte belkide Yutub artık bu yorumları denetlemek için yada belkide yutub Türkiyedeki kullanıcılarına yönelik bir şeyler planlıyorlar bunu henüz bilemiyoruz.

Bu konuyu Arda Kutsal webrazzi'de şöyle yazmış; [via]

YouTube‘un Monster‘da yayınlanmış olan 3 Nisan tarihli iş ilanı dikkatimi çekti.

Şirket San Bruno, California‘da çalışacak Türkçe bilen “Online Operations Associate” arıyormuş. (bkz. ilan)
İlanda yazıldığı kadarıyla Türkçe pozisyonun yanında Portekizce ve Japonca bilen kişiler de aranmaktaymış.

Pozisyon detayları incelendiğinde YouTube‘un yoğun Türk internet kullanıcısı popülasyonu dahilinde bir tür yapılanmaya gittiğini görebiliyoruz.
Belki dünyanın en popüler video servisi yakında Türkçe versiyonunu da yayınlar. Kim bilir?

Şimdilik sadece dikkatimi çektiği için paylaşmak istedim.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

gerçekten orda istenilen herşey beni anltaıyor ama yaşım tutmadğı için sanırm böytle bişeyi kabul etmezler 17 yaşndyım daha bir çok dil bilyorum hayelimde hep yabancı ülkelrde yaşamk..umrım bu dileklrm birgün gerçekleşir herkse haytında burdan başarılar dilerim..

milyar $ lık site. olsun türkiyeden 3-5 tane eleman. türkiyede en çok girilen sitelerden 1i. ama adamların türk elemanının olmaması doğru değil…