Kategoriler
Hayattan

Yerçekimsiz ortamda hangi seks pozisyonları mümkün?

Uzayda sevişilir mi? Uzaya çıktık da sevişmesi kaldı dediğinizi duyar gibiyim. Ünlü Fransız uzay ve astronomi yazarı Pierre Kohler abimiz 8 yıl önce “NASA uzayda seks deneyi yaptı” diye idda etmişti, şimdilerde o idda yeniden gündemde. NASA iddiayı yalanlasa da internet siteleri ve medya yerçekimsiz ortamda seks fantezileri üzerine yazılan yazılar ve yorumlarla çalkalanıyor.

Dünyayı öyle hızlı tüketiyoruz ki büyük olasılıkla yakın gelecekte yeni mekanımız uzay olacak. Yaşamaya uygun gezegen arayışı sürüyor. O olmazsa, uzaya inşa edilmekte olan uzay üssü var; mekikler tamam, uzay giysileri, yiyecekleri de hazır. Ama insanlık için çok mühim bir başka konu var ki onun uzayda nasıl yapılacağını hâlâ bilmiyoruz: Seks!

Tanınmış Fransız uzay ve astronomi yazarı Pierre Kohler, sekiz yıl önce yayınladığı ‘The Last Mission’ (Son Görev) adlı kitabında sansasyonel bir iddia ortaya atmıştı. Kohler, NASA’nın 1996’da uzaya gönderdiği mekikte iki astronotun ‘yer çekimsiz ortamda cinsellik’ üzerine bir deney gerçekleştirdiğini söylüyordu. Dahası sadece ABD değil, Rus kozmonotlar da uzayda seksi denemişti. Kohler’in gizli kaynağı aracılığıyla ele geçirdiğini iddia ettiği STS-XX kod adlı çok gizli NASA raporuna göre, yerçekimsiz ortamda 10 cinsel pozisyon denenmiş ve deneyin sonucunda, havada hiç bir yere tutunmadan ancak dört pozisyonun mümkün olabileceği belgelenmişti. Kohler’e göre deneye dair görüntü kayıtları da vardı.

elyınla misyoner pozisyonu

Bu çarpıcı iddia o dönem büyük ses getirince önce NASA böyle bir deneyin yapılmadığı ve söz konusu raporun gerçek olmadığını kesin bir dille açıkladı. Ardından da Ruslar da iddiayı yalanladı. Ancak geçen ay aynı iddia yeniden gündeme geldi ve bir kez daha ortalığı fena halde karıştırdı!

Aralık ayı başında uluslararası popüler haber sitelerinden digg.com manşetten: “Yerçekimsiz ortamda hangi seks pozisyonları mümkün? Cevabı NASA biliyor!” diye bir haber yayınladı. Aslında sekiz yıl önceki iddiayı ısıtıp tekrar sunmuşlardı ama haber bir anda ayın en çok okunan konusu haline geldi; öyle ki, konu üzerine yaklaşık 3 bin okuyucu yorumu geldi. Ardından İngiliz The Guardian gazetesi de haberi sayfalarına taşıdı ve haber internet sitesinde 120 bin kez tıklanarak, bu prestijli gazetenin geçen ay en çok okunan haberi oldu ve sonunda ‘uzayda seks’ konusu tüm sanal aleme yayıldı. Şimdilerde uzayda seks fantezisi, yerçekimsiz ortama uygun cinsel pozisyonlar ve konu hakkında bilimsel açıklamalar blog’larda, medyada, sohbetlerde hararetle tartışılıyor!

FANTEZİNİN SONU YOK

Uzayda seks yapıldığı haberi bir ‘şehir efsanesi’ olarak gittikçe yayılırken, NASA şimdilerde sessizliğini koruyor. Oysa böylesi bir deney, yıllarca uzayda kalınması gereken durumlarda insanların cinsel ihtiyaçlarının karşılanması ve soyun devam etmesi açısından şüphesiz çok önemli. Haliyle bu merak uyandırıcı konu, işin uzmanları tarafından da ilgiyle karşılanıyor. Kimi bilim insanları, yerçekimsiz ortamda seksin nasıl olabileceğine dair projeksiyonlar yapmaktan da geri durmuyor.

NASA doktorlarından Jim Logan bunun bir NASA açıklaması olmadığının özellikle altını çizerek, yerçekimsiz ortamın yarattığı koşullar göz önünde bulundurulduğunda uzayda seks yapmanın, sabit duramamak, aşırı terlemek ve kan basıncının düşük olmasından ötürü cinsel organların yeterince çalışamaması gibi sebeplerle zevkten çok eziyet olacağını söylüyor. Buna rağmen insanların hayal gücü ‘uzayda seks fantezisi’ üzerine harıl harıl çalışmayı sürdürüyor. Yaptığı bilim haberleriyle tanınan gazeteci ve yazar Laura Woodmansee, ünlü milyarder Robert Bigelow’un önümüzdeki 10 yıl içerisinde uzaya ilk oteli inşa etme projesine dikkat çekiyor ve yerçekimsiz ortamda cinselliği denemek için bir çok kişinin bu otele akın etmesiyle ‘uzayda seks turizmi’nin başlayacağını söylüyor.

Blimkurgu yazarı Vanna Bonta ise bu fanteziyi yeni fikirlerle daha da süslüyor: “Gelecekte uzay otelleri yapılırsa, yerçekimsiz ortam fantezileri için balayı süitleri serin su damlacıkları, kokulu yağ veya parfüm damlacıkları ya da şarap damlalarıyla süslenebilir. Çiftler romantik yakınlaşmaları sırasında havada uçuşan bu damlacıklarla serinleyebilir, bunları yudumlayabilir.” Bonta, cinselliği kolaylaştırmak için de kolayca açılacak fermuarlı uzay giysileri ve çiftleri birbirine yakın tutacak kanca ve kemerler tasarlanmasını da öneriyor.

5 DAKİKALIK DENEYİM MÜMKÜN

Oysa bu deneyimi yaşamak için ne geleceği ne de NASA’yı beklemeye gerek var. Çünkü şu anda halihazırda isteyenlere ‘yerçekimsiz ortam deneyimi’ sunan uçaklar var. Son üç yılda gittikçe popülerlik kazanan ve şu anda dünyada 3’ü Zero Gravity Corp.’a ait olmak üzere 5 adet bulunan modifiye edilmiş Boeing 727 uçakları, turistik amaçlı uçuşlarında ani inişler yaparak yolcularına 5 dakika yerçekimsiz ortamda havada süzülme deneyimini yaşatıyor. Yani süre yeter diyorsanız, kişi başı 3 bin 500 dolardan, 7 bin dolar vermeyi göze alıyorsanız ve uçaktaki diğer 30 yolcuyu dert etmiyorsanız yerçekimsiz ortam fantezisini, uzaya gitmeden de denemek mümkün.

Eziyete dönüşebilir

NASA doktorlarından Jim Logan, uzayda seks konusu için “fantezisi gerçeğinden çok daha cazip” diyor ve işin zorluklarını şöyle sıralıyor: “Öncelikle yerçekiminin sıfır olduğu bir ortamda cinselliğin koreografisinin yapılması gerekir. Çünkü hiçbir yere tutunmadan boşlukta uçan iki insanın öpüşmesi bile zor. İş cinselliğe gelince sağa sola savrulmak kaçınılmaz. Uygun pozisyonlar ın önceden belirlenip uygulaması gerekir.” Logan’a göre yerçekimsiz ortamın en kötü etkilerinden biri olan ve astronotların da sık sık yakındığı mide bulantısı da romantizmi fena halde bozacak bir etken. Uzayda astronotların çok fazla terlediği gerçeği göz önüne alınırsa yerçekimsiz ortamda cinselliğin fazlasıyla ‘terli ve ıslak’ olacağı, hatta ter damlalarının havada uçuşacağı da aşikar. Bu ortamda insan vücudunda kan basıncı da düşüyor; bu da bazı organların görevini iyi yapamayacağı anlamına geliyor!

Bir kahin teyze (ki şu an ölü kendisi), 2bin bilmem kaç da dünyanın hakimi bir müslüman ülke oalcak demiş (bu teyze Obama’nın ABD başkanı olacağını yıllar önce bilen teyzemizdir ayrıca). İşte o müslüman ülke Türkiye olabilir deniyor, evet olabilir çünkü bütün dünya uzaya yerleşinde bir tek biz burada kalacağız dolayısıyla dünyanın hakimi biz olacağız.