Kategoriler
Medya

Pelin Batu Üsküdar’da mini etek giyemediğinden şikayetçi

Emekli Büyükelçi ve eski milletvekillerinden olan İnal Batu’un kızı, Ankara doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümü mezunu oyunu Pelin Batu, son dönemde sokakta insanların bakışlarından çok rahatsız olduğunu ve mini etek giymeye korktuğunu söylemiş.

Pelin Batu, oturduğu Üsküdar’da mini etekle dolaşamadığını belirterek ”Ben her zaman özgürce yaşamak istiyorum. İstanbul renkli ve geniş bir metropol. Bu renkler zaman zaman çatışabiliyor. İstanbul’da birbirine çok yakın ama hem ekonomik hem de sosyal olarak aralarında inanılmaz uçumlar olan semtler var. Ben artık evden çıkmadan önce ne giyeceğim konusunda düşünmeye başladım. Çünkü insanların sokaktaki bakışlarından çok rahatsız oluyorum.

Bu sadece benim oturduğum Üsküdar’da değil İstanbul’un her yerinde geçerli. Sokakta insanları izlemeyi çok sevdiğim halde artık kulaklığımı takıp, kimsenin yüzüne bakmadan yürüyorum. Ben suçluluk hissetmeden istediğim gibi giyinmek, istediğim yerde bir şeyler içmek istiyorum. Ben nasıl türbanlı öğrencilerin üniversitelere özgürce girmesini savunuyorsam, benim de özgürlüklerime saygı duyulmasını talep ediyorum. Aslında bu insanlara kızmıyorum. Çünkü sorun ekonomik eşitsizlikten ve eğitimsizlikten kaynaklanıyor.

Bireyleri özgürleştirmek, eşitlemek yerine onları istediği şekilde oy veren kişilere dönüştürmeye çalışan politikalardan rahatsız oluyorum” dedi.