Kategoriler
Blog

Yeni Blogger şablonları için son yorumlar eklentisi

Eğer blog yazmak istiyorsanız şu anda benim ilk sırada önereceğim blog sistemi kesinlikle Blogger dır, bunun nedeni Türkçe arayüze sahip olması, kendi alan adımızı kullanabilmemiz, tamamen ücretsiz ve arkasında Google gibi bir devin olmasıdır dolayısıyla hack saldırılarına ve diğer bir takım sorunlardan sizi koruyacaktır, blogunuz güvenli olacaktır. Bu konuda daha önce yazadığım şu makalemi okumanızı öneririm.
blogger-recent-comment
Blogger’ın yeni xml tabanlı yeni şablonlarında(klasik olmayan şablonlar) son yorumlar (recent comments) şeysini çıkartmak konusunda bir çok arkadaşın yardıma ihtiyacı olduğunu gördüm, Blogger’ın yeni şablonlarında yerleşim bölümünde bulunan sayfa öğesi ekle navigasyonunda bulunmayan bu özelliğe widgets adı verilen bir zamazingo ile eklememiz mümkün. Bunun için hazırlanmış bir son yorumlar menüsü yapma widgeti tam burada.

Blogger için diğer widgetslere göz atmak için [via]
Kolay gelsin iyi bloglamalar.

çok teşekkürler. sırf bunun yüzünden eski şablonları kullanıyorum. peki şuanda eski şablonlarımı yoksa yeni şablonları mı kullanmayı tavsiye edersiniz. (seo yönünden falan… )

bende sevindim ama avrupa yakasındaki makbulenin derici adama geçişine sevindim burhana ders olsun

bu ne ya. konuyla alakası olmayan yorum neden yapılır hiç anlamam. ben yapıyor muyum?(bu kılavyenin tuşları artık basmıyo be. yenisini almak lazım…)

wolkn abi ben [via] daki siteye girdimve ordan bir hml kodunu alı blogger a kopyaldım kabul etmdi nasıl yapabilirim?

ordaki kod viadaki sitenin banneri. yani onu kendi bloguna eklersen o sitenin reklamını yapmış olucaksın. illada koyacam diyorsan blogger yeni şablonlarını kullanıyosan giriş yaptıktan sonra şablon/sayfa ögelerine gir yan menüde yeni ekle de açılan pop up pencresine o kodu ekle kaydet de.

selam herkese ben daha yenı katildim aranıza onun için de biraz acemilik çekiyorum, ben okuduklarım arasında herkesın,bi kaç kişinin taktığı birşeyler var.fakat hayata hiç bişey nefes alıyo olmak kadar güzel değil .ya sen de kim oluyon derseniz . ben şu anda 33 yaşinda ,bekar ve 17 yıldır jüvenil parkinson hastası ama hayata kendi çapında bağlıboş durmayı sevmeyen birisiyim benim yazıklrımı okusanızda ,okumasanızda ben sizlerle taniştima memnun oldum……!!

makbule konusunda : burhan'a yapılan yanlış bize yapılan yanlıştır. hiç yakışmadı 😀
derya. a allah şifa versin.

boşversene mcsarica burhanın neolduğu belliydi ama bu bölümde ağlıycaktım ya ismini hep unutuom derici adam burhanla makbuleyi yanlış anladı ya offf offf bu arada doğan çok komiksin ehuehuehu galiba gene konu dışına çıktım 😀

derici adamın ismini dün kağıda yazdım unutmuyum die izzet izzet unutursam buraya gelir bakarım

@gizemsu@sende bize saçma sapan yorum yaptığımızı hatırlatana kadar bir yorum yapsaydın ve bize nasıl yorum yapılacağını gösterseydin bence senin yorumun daha saçma …..

bu eklenti güzel ancak bu eklenti zaten var. besleme aracına besleme adresini http://azizname.blogspot.com/feeds/comments/full şeklinde yazıp başlığı da son yorumlar yazmanız yetiyor. orada tarih yorum sahiplerinin adlarını yayınlama seçenekleri de var. ayrıca yorum sahiplerinin resimlerini nde görünmesini isterseniz burada http://purplemoggy.blogspot.com/2006/12/comment-author-photos.html diğer yararlı bilgiler için http://destek.blogspot.com bakmanızı tavsiye ederim.

arkadaşlar ben tayfur sitemi yeni açtım wolkanca kadar iddialı olamam ama güzel bir site olduguna inanıyorum sizide sitede görmekten onur duyarım sitewi ziyaret için tayfurca.blogspot.com tıklayarak bakabilirsiniz teşekkürler……

sevgili volkan;
daha önceleri yazdığım yorumun bir kısmını değiştirmem gerektiğini düşündüm. çünkü blogger sürekli sistemde değişiklik yapıyor. su aralar feed aracı işe yaramıyor. o nedenle senin vidgetten başka bu işin basit çözümü yok artık. ben bile bu gün ekledim…eline sağlık. iyiki bu vidgeti yayınlamışsın. ellerine sağlık. sevgiyle kal…

ya bende bu widgeti ekledim ancak birtek başlığı gözüküyor ayrıca rss yide denedim ama oda açılmıyor uff yapamadım ya,

"widgeti ekledim. sidebar a geldi ama yapılan yorumları göstermiyor help"

aynı sorunu yaşıyorum 🙁

ben bunu eklediğimde anasayfada sorunsuz çalışıyor. ama sayfa ögeleri kısmında bozukluk oluyor.hiçbir ögenin yerini degistiremiyorum.aynı zamanda aşagıda kalan ögelerde gözükmüyor

bende bloguma sayenizde ekledim. gerçekten çok güzel durdu teşekkürler blogum: burakbayir.com