Kategoriler
Kültür Sanat

Yeni bir senaryo hikayesi daha

film-senaryo1Aslında bu konularla hiç alakam yoktur ama wolkancaya açacağım ilk 2 konu bu oldu nasip kader. Şimdi bir önceki yazımda kısaca bir film konusundan bahsetmiştim. Şimdi aklıma başka bir konu geldi onuda yazmak istedim.

Konu şöyle; (bu arada film konularım sadece savaş üzerine oluyor hep) İnsanlar tarihte yazan savaşların anlatılan kısımlarının yalan olduğunu düşünür. Sürekli bir arkaplanda dönen oyunlar vardır kesin diye düşünür(benim gibi). Bende bu tarz düşünceyi göz önünde bulundurarak global çok gizli bir örgüt olsun ve tüm büyük savaşlarda asker ve silah desteğini sağlayan olsun dedim. Biraz saçma gelebilir ama detaylar göz önüne gelince çok güzel bir iş olabilir diyorum. Mesela 2. dünya savaşında hitler Almanyası yenilmeye başladığında askeri ve cepanesi bittiği için geri çekilmek zorunda kalmıştır. Bende filmde diyeceğim ki bu bizim yarattığımız global örgütle araları bozulduğu için profesyonel asker ve cepane vermeyi kestiği için yenilmiştir.

Tabi bu söylediğimiz sadece 2. dünya savaşı sonu. Bunu diğer büyük savaşlarada uydurabiliriz mutlaka.

Önceki yazımda da söylediğim gibi aklınızda bu tarz uçuk fikirler varsa mutlaka yazın çekinmeyin. Bunları yazdıkca fikirlerimiz dahada oturacaktır buna inanıyorum.