WordPress'e TDO Tag Fixes eklentisi ve seosal bir yaklaşım

Bu blogun daimi okurları bilirler, SEO bizim için hayattır, ve SEO insanın üzerine yakışanı giymesidir 🙂 . Bir çok kere bu SEO denen arama motorlarına yönelik iyileştirmelere kötü gözle bakanlara bunun gerekli olduğunu anlatmaya çalıştık bu blogda. Hatta sesimizin duyulduğu her yerde bunu tekrarladık. Sizin yazdıklarınız çok değerli olabilir, siz harika işler yapabiliyor olabilirsiniz, sizin portakallarınız dünyanın en iyi portakalı olabilir. Lakin, insanlar sizin yazılarınızı, işlerinizi, portakallarınızı görmüyorsa, bilmiyorsa sizin portakalları sadece siz yersiniz. İşte internette arama motoru dostu siteler kodlamanın mantığı bu güzel işleri, arama motorlarında "dünyanın en güzel portakalı" nı arayanlara sizin portakallarınızı bulmasını sağlamak. Fakat bir gerçekte şudur ki, sizin portakallarınız çok kötü ise ama siz yinede benim portakallarım dünyanın en güzel portakalı diye bu işe girerseniz sadece çok kısa bir süre bunun getirisini alabilirsiniz. Asıl amaç her zaman iyiyi, güzeli, kaliteliyi ön plana çıkarmak olmalıdır işte o zaman bu sürdürülebilir bir iş olur, yoksa yaptığınız vakit kaybıdır. Ve eğer siz yaptığınız işe veya ürüne güveniyorsanız, web de bunu mutlaka birileri fark edecek hakkınızı alacaksınızdır, dolayısıyla hiç bir zaman kaliteli işler mükafatsız kalmaz, tıp ki bu blog gibi. Örnek olarak blog yazmayı verirsem, size en büyük tavsiyem iç bir zaman umutsuzluğa kapılmayın ve inatla çizginizde devam edin. Size bu macerada çok çamur atan oalcaktır örneğin "neden V yerine W kullandın", diyebilirler (: Bun ve benzeri eleştirilerden faydalanmanın yollarına bakın, çatlak sesleri işinizle susturun, mücadeleci, sabırlı ve çok ama çok prensipli olun.
Seo

Nasihat kısmını geçtiğimize göre şu TDO Tag Fixes eklentisine değinebiliriz. TDO Tag Fixes eklentisi WordPress 2.3 ve üstü sürümleri için geçerli ve minik ama SEO açısından çok önemli bir eksikliği gideriyor. Bu mükemmel eklentiyi örnek verdiğimde daha iyi anlayacağınız için lafı uzatmadan aşağıda örnekleri vereceğim. Örneğin, blogunuzda portakal ve mandalina diye etiketler var ve blogunuzdaki hem portakal hem de mandalina olarak etiketlenmiş yazılar var. Normal şartlarda blogunu http://blogunuz.com/etiket/portakal/ ve http://blogunuz.com/etiket/mandalina/ diye bu yazılar arşivlenir. Bu eklenti sayesinde portakal ve mandalina olarak etiketlenmiş yazıları da http://blogunuz.com/etiket/portakal+mandalina/ diye arşivliyorsunuz. Yani artık portakal ve mandalina olarak iki ayrı etikete sahip yazılarınıza kullanıcılar ve aynı zamanda arama motoru örümcekleri http://blogunuz.com/etiket/portakal+mandalina/ diye de ulaşabilecekler. Bu kategoriler içinde geçerli. Ve daha fazla bilgi için eklentinin yapımcısı arkadaşın yazdıklarını okuyabilirsiniz. Eklentiyi indirmek için, [via]
Ve son olarak bu blogdan örnek bir link= seo+blog

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

@aorgun
evet ben ocak ayında yazdığımda wordpress in o dönemki versiyonun da bu olay tümleşik değildi. sürekli gelişiyor durduramıyoruz 😉 bu yazım da bahsettiğim eklentinin ekstra çzellikleri de var hoşunuza gidebilir.