WordPress için Google Tag ve Technorati Tag eklentileri

WordPress'de Search engine optimization (SEO), Türkçesi ile Arama Motoru Optimizasyonu için oldukça faydalı olan bu eklentiler yazılarınıza eklediğiniz etiketlere (tags) Technorati ve Google'a bağlantı oluşturuyor.

Technorati Tag eklentisinin yapımcısının blogu şurası.
Bu eklenti ile yazılarınızda bulunan etiketler Technorati'ye de bağlantılaşacak, bu eklentiyi kullanmak için eklentiyi indirin ve blogunuza kurup aktifleştirin daha sonra etiketlerin blogunuzun temasına görüntülenmesini istediğiniz yere <?php the_techtags(); ?> kodunu ekleyin.

Google Tag eklentisini de yukarıdaki eklentiden yola çıkara ben geliştirdim. Yine aynı şekilde blogunuzda ki yazılara ait etiketlere Google araması bağlantısı ekliyor. Eklentiyi blogunuz da kullanabilmek için, eklentiyi indirin, blogunuza kurun ve aktif edin, daha sonra blogunuzda görünmesini istediğiniz yerine şu kodu yazın <?php google_tag(); ?>.

Bu eklentilerin kodlarını WordPress blogunuzun temasına uygularken şunlara dikkat etmelisiniz;
Temanızda <?php the_content(); ?> kodunun altında herhangi bir yere eklediğinizden emin olun.
<?php the_techtags(); ?> ve <?php google_tag(); ?> kodlarının önüne veya arkasına <br /> gibi html kodları ekleyebilirsiniz.
WordPress 2.3 ve daha üst versiyonlar gerektirir. Denemelerimi WordPress 2.5.1 ve WordPress 2.6 beta 1 versiyonları ile başarılı olarak yaptım.

Örnek görüntü:
Google Tag

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

konusu ile alakası yok ama blogda ne oluyor anlamıyorum

çoğu konuda ben konunun devamını göremiyorum ana sayfadan üzerine tıklıyorum kaydırma çubuğu alta doğru iniyor hepsi görünüyor sayfanın derken kaydırma çubuğu kısalıp tek sayfa görebiliyorum bazılarında oluyor bazılarında olmuyor ya sadece benim mi başıma geliyor bu sorun dünden beri aynı sorunu yaşıyorum 🙁

teşekkür ederim.kullanıyorum bu eklentiyi.fakat sizinki gibi css ile arka plana renk vermeyi bir türlü yapamadım.volkan abi css stil şablonlarını araştır demişti.araştırdım ama pek bilgi toplayamadım.aslında bu konu hakkında siz bir yazı yazsanız, yani nasıl yaptığınız hakkında çok güzel olur 🙂

saol volkan abi.css hakkında öğrendim birşeyler sayenizde. ben şunu anlamadım. sizin technorati tag larınıza tıkladığımda sizin sitenizdeki yazıları gösteriyor aynı google index gibi technorati de mi indexliyor siteleri.böyle birşey oluyorsa nasıl oluyor.
şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

konu içinde taglardan technorati ve google'a link vermenin seo ya nasıl bir faydası olacak ben anlamadım. bunu açıklayabilir misin acaba?