Kategoriler
Blog

WordPress Api key nedir nereden alınır

WordPress api de benzerleri gibi uygulama geliştirme arayüzü dür ve api key o servis veya uygulama alt yapısını kullanrarak geliştirme yapacak yazılımcılara ve onunla yapılmış uygulamaları kullanacak kişilere verilen benzersiz bir kimliktir. Api sini yazılımcılar açmış onlarca web sitesi sayabiliriz. Örneğin Google, Yahoo, Technorati, Feedburner, Flickr, Delicious, Blograzzi. WordPress.Com api key i ne işe yarar? WordPRess.com api key bizim için onu kullanılarak yapılmış eklentileri kullanabilmemize yarar. Örnek vermek gerekirse Akismet ve WordPress.com Stats eklentilerini kullanabilmek için bir api key e ihtiyacımız vardır. WordPress api key i nereden alacağım? WordPress api key i WordPress.Com a üye olup bir blog açan herkes alır, api key e sahip olmak için WordPRess.Com dan bir blog açmanız yeterlidir.
Dns değiştirme
Peki WordPress.Com şu anda Türk Telekom tarafından engelli giremiyoruz, nasıl girip üye olacağız ve api key alacağız? Hem üye olup, api keyi almak için hem de örneğin WordPRess.Com Stats eklentisini kullanabilmek için en basit yol bilgisayarınızın dns lerini değiştirmektir. Dns leri üstteki ekran görüntüsündeki gibi girdiğinizde böyle bir probleminiz kalmayacak. WordPress Api key i istediğiniz sayıda blog için kullanmanız mümkün, ayrıca bu api key i kullandığınız blogları ister kendi sunucunuza kurulu bir WordPress blogu olsun ister WordPress.Com da bulunan bir blog olsun hepsini WordPress.Com yönetim panelinizde görebilir, WordPRes.Com ile istatistiklerine göz atabilirsiniz.
WordPRess.Com Stats panel
WordPress.Com panel

Eski wolkanca.com’da WordPress Api key nedir nereden alınır veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress Api key nedir nereden alınır için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.