Vahşi ama ibne değil

dostlukEsasında aşağıda gördüğünüz videoyu izleyince sevginin ve dostluğun tarifini burada yapmaya çalışmak boş beleş bir iş, ben akşam akşam canım sıkıldı yazayım birkaç satır diye bu videoyu kötü emellerime alet ederek kusmak istedim şuraya iki satır.

Aslan ve dostları


Bir önceki kusuşumda
salakça tespitlerimi okumuştun okur, benleşen, cinleşen insan ve çıkmazlarına aklımın erdiğince, kelimelerimin yettiğince.

Belli şeyleri yaşayan ve amiyane tabirle kaşarlaşan bu metropol insan evladı, acaba cenin de bir insan yaratığına ne gibi duygularla bakıyordur. Düşünün oradan çıkacak kıçına bir şamar ve ağlaya ağlaya merhaba diyecek atmosfere, sonra kaderi ile yola devam edecek insan evladı.

Sevgi fiildir, eylemdir, dünyanın yapılmış ve yapılacak tüm atom bombalarından da güçlü bir şeydir sevgi. Sevginin büyüklüğü aslında canlının büyüklüğünden öte gelir ve canlının büyüklüğü de yaratıcısının büyüklüğünden, ve buradan sonra tek bir söz söylenemez. Allah'a ancak sevgi ve aşk ile ulaşırsın, sevgi kulun Allaha ulaşmak için kullanacağı bir otoyoldur. Sevgi imandır.

Peki neden sevmiyoruz bir birimizi? Neden bunca hengame ve şapşallık. Neden her şeyimiz maddesel, ve salakça. Şöyle düşünün ve bundan emin olun; maddesel yani insanlar tarafından yapılmış yaratılmış veya ona bağlı dünya üzerinde arzu ettiğiniz ne varsa, ona ulaştığınızda, sahip olduğunuzda bu hiç bir zaman size ona sahip olmak isteyişinizde harcadığınız vakit, güç, efor ve azminizi karşılayabilecek bir mutluluk vermeyecek. Bu salakça cümleyi kurabildiğime ben de inanamıyorum, bunu daha sonra açabilirim kafam çok dolu. Yani işin özü maddesel bir nesneye ve ona bağlı şeyler sizi asla ve asla tatmin etmeyecek, fakat sevgi ki o maddede asla olmayan bir şey(kafadan kontak, psikopatsanız her şey mümkün o ayrı), sevgi, aşk işte sizin dünyanızı mutlulukla dolduracak şeydir.

İnsan ne için yaşar, hayat nedir vs. her beyni olan beşer bunu kendine sorar, buna benzer başka şeyler de var aslında insan o kadar da zor bir varlık değil, şöyle düşününce standart bir insanın hayat çizgisinde ne gibi düşünsel evrelerden geçeceği bellidir bence. Ben bunları yazıp arşivime alırken aslında gayet mutluyum çok şükür, yani tamam o kadar da pislik bir dünya da değiliz abi, ama içimde böyle yazıp onu çok daha sonra okuyup -vay be amma yazmışım lan diye içimden geçirmek hoşuma gidiyor.

İşte bu noktada, doğa, tabiat insanın yardımına koşar. Çünkü insan da bir doğa olmasına rağmen şerefsiz bir beyni vardır, adidir, ibnedir. Fakat böyle pislik bir beyne sahip olmayan tabiatın geri kalanı o temiz kalpleri ile insana doğru mesajları vererek zaten insanın içinde olan ama ibnelikleri yüzünden körelmiş yanlarını su yüzüne çıkartır.

Ve hayvanlar, vahşi de olsa ibne değillerdir. Video da gördüğünüz dünya üzerinde Allah'ın yarattığı en vahşi hayvanlardan biri olan aslan sevginin, dostluğun nasıl bir şey olduğunu çatta dan gösterip adamın minakoyabiliyor. Bunu izleyip ağlayan arkadaşım(insan) oldu.

Efendim yazıma burada son verirken, bana bu kalbi kadar temiz sayfayı her ay bilmem kaç dolar para bayılıp ayıran kendime teşekkür eder, siz okuyan ama çaktırmayan abilere, ablalara da selam ederim.

Başlık açıklaması: gayler ibne kelimesini üzerine alınmaz biliyorum o ibneler kendini biliyorlar.

Amin.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Vahşi ama ibne değiliçin 2 yanıt

sevginin gücünün ne kadar büyük ne kadar ulaşılması kolay olduğunu açık ve net ıspatıdır bu videodaki görüntüler
volkan abimde tam da videonun anlatmak istedği konunun üzerine basmış
patron okudum ama çaktırmadım… 🙂