Kategoriler
Konuk Yazar

Umut = mutluluk

Hayat güzellikleriyle ön plandadır hep. Ama zorlukları yaşattığı acılarında yeri büyüktür.

Umut = mutluluk

Hepimizin yaşamı boyunca karşılaştığı iyi ve ya kötü anılar vardır, ve olacaktır da.

Hayatın güzel yanlarından biride, geçmişte yaşanan olumsuzlukların,acıların unutulmasa da gelecekteki verdiği acı ve hatırlanmasının azaldığıdır. O an için içinde bulunduğumuz kötü günleri ilerde hatırladığımızda yüzümüzde sadece bir tebessüm oluyor geçmişte yaşadığımız mutsuz olduğumuz sorunlar gülerek hatırlanıyor. Güzel olanda bu ya kötü geçen ne varsa ilerde gülebilmek.
Ama bu kolaya kaçmak oluyor, düştüğümüz zorlukları atlatmanın yoları da var elbette illa bekleyip mutluluğumuzu ertelememize gerek yok ve bunun için öyle üstün bir çaba harcamakta gerekmiyor, umut etmemiz mutlu olabilmek ve mutluluğa dair adım atmamıza yetiyor,pes etmektense nereye savrulacağımızı beklemektense mücadele etmemiz için bize güç veriyor.

Umut insanı mutlu ediyor, hayata tutunmasını sağlayıp güzelliklerin önündeki perdeyi aralıyor. Dediğim gibi hayatta geride bıraktıklarımız ne varsa güzelliklerin tadı ayrı, bir yerden sonra kötü günlerinizi düşündüğünüzde canınız yanmasa da yüzünüzde bir tebessüm oluşsa da güzelliklerin hatırlandığındaki gibi içinize bir mutluluk dolmuyor, hayat olabildiğince güzel.

Yarınlarınızda bile bu günlerinizi hatırlayıp mutlu olmak elinizde. Mutluluk anlıktır derler ya bazıları hayır mutluluk sonsuzdur, geçmişte yaşansa bile her zaman hatırlanıp aynı duyguyu yaşatabiliyor çünkü,bunun için zorluklara kötü anılara rağmen umut etmek ve mücadele etmemiz lazım ki mutluluğu ertelemeden yakalayıp hayatımızdaki güzel anıları çoğalabilelim.

Umut yıldızlar gibidir birini kaybetseniz de yerini alacak yüzlercesi vardır…

Mutluluk umuttan doğar, bu gün sahip olduğumuz her güzelliğe umut ederek yürekten inanarak ulaştık. Yaşamınızdaki mutlulukları çoğaltmak elinizde inanın yeter.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.