Kategoriler
Hayattan Konuk Yazar

Vergi nasıl Kaçırılır?

Bu konuyu yazdığımızdan dolayı bizi içeri alacaklarını düşünmüyoruz, dolayısı ile geniş geniş takılıyoruz. Konumuz vergi kaçırma teknikleri ve bilanço makyajlama teknikleri.

Başlığı ve girişi okuduktan sonra bizi vatan haini ilan edebilirsiniz ama bizim suçumuz yok. Sadece bu yazıyı yazan bu işlerden az çok anlıyor ama hayatında hiç yapmamış 🙂 kendisi Çin hakkında yazdığından bu tür konuları wolkanca'da yazıyor olacak.

vergi nasıl kaçırılır?

Türkiyenin en iyi muhasebe sitelerinden biri olan, MuhasebeTR vergi nasıl kaçırılır eğitimi veriyor, muhasebe ile ilgilendiğim zamanlardan kalan alışkanlıklardan dolayı hala daha takip ederim kendilerini. Eğitimin gerçek adını yazayım adamları zan altında bırakmamış olalım, "BİLANÇO MAKYAJLAMA TEKNİKLERİ ve VERGİ KAÇIRMA YÖNTEMLERİ TESPİTİ" evet eğitimin adı bu 🙂

Benim kadar cesur olamadıklarından eğitimin sonuna "Tespiti" kelimesini koyuvermişler. Eğitimin içeriğine baktım hemen, neler öğretiyorlar diye. Bir çoğunu yapanları görmüş ama yapmamış biri olarak 🙂 gülmeye başladım.

 1. Transfer Fiyatlandırması (Bunun kuyruklusu üniversitede Türk Vergi Sistemi ödevimdi)
 2. Banka hesabının gerçeğe aykırı gösterilmesi
 3. Duran varlıkların gerçeğe aykırı gösterilmesi
 4. Ödenmiş sermayemi, ödenmemiş sermayemi
 5. Gerçeğe aykırı karlılıklar
 6. Vergi kaçırma teknikleri, Zuhaha 🙂
 7. Hayali ihracat ve KDV iadeleri
 8. Kasa hesabındaki gerçeğe aykırı işlemler
 9. Soklardaki gerçeğe aykırı işlemler
 10. Ortaklara borçlar,
 11. Neden asgari sermaye
 12. Likidite Rasyo-Cari Rasyo nasıl makyajlanır
 13. Gelir tablosundaki makyajlar
 14. Vergi Cennetleri

Bu eğitim vergi kaçırmak için verilmemektedir, ama bunları bildiğinizde süper vergi kaçırabilirsiniz 🙂

Ayrıntılı bilgi burada

Eski wolkanca.com’da Vergi nasıl Kaçırılır? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Vergi nasıl Kaçırılır? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

Vergi nasıl Kaçırılır?için 3 yanıt

bir mali müşavir olarak diyebilirimki ülkemizde insanlar vergi ödemek istedikleri kadar ödüyorlar. bu tabii ki de kurumsallaşmamış şahıs ve aile şirketlerinde geçerli yoksa büyük firmalar bunu pek yapmıyor çünkü oranın çalışanıda bir işçi müdür dahi olsa işçi bu yüzden şirket sahipleri herşeyi resmi görmek istiyorlar.fakat ali babacan açıklamıştı büyük marketlerde dahi sigortasız işçi çalıştırıldıgı hakkında.olmuyor desek yalan olur bunlar hep oluyor.vergi kaçagını önlemenin en önemli yolu faturalar ama burada fatura kesmekten daha önemli olan fatura almamak, çünkü bir işyeri fatura almadan fatura kesemez yani en azından sanayi işletmeleri için böyle.

çok dobraca hakikaten çeşitli yollar var,daha bilmediklerimizide saymazsak 😀