Kategoriler
Hayattan

Regl iken denize, havuza girebilir miyim, yüzebilir miyim?

Yaz geliyor. Denizi, kum ve güneş bizleri bekliyor, tabi kadınlarıda. Kadınların gelen bu yaz aylarında kafalarındaki en büyük soru işaretlerinden birine itiraf.com’un efsanevi isimlerinden biri drzhivago açıklama getirmiş.

    Gelen yaz aylarını da hesaba katarak, herkes için faydalı bazı notları düşeyim istedim:

  1. Vajina normal bir kadında kapalı durur, ve içine basınçlı olmadıkça su girmez.
  2. Adetli iken havuza girmek mecburiyetiniz yoksa, girmeyin. Temiz bir denizi tercih ederseniz herkes için daha iyidir. “Mavi göl” fantezinizi yaşamak zorunda değilsiniz, unutmayın.
  3. “Ben bencil, sorumsuz ve diğer insanların hayatlarını umursamayan birisiyim.” diyorsanız, o zaman lütfen havuza en azından tamponunuzla girin, ve iyice derine itin ki, su vajinanızın içine girmesin, (ipi fitil görevi yapacaktır, onu da itin içeriye lütfen)
  4. Denizden mikrop kapma ihtimaliniz, kanalizasyon çıkışlarında denize girmiyorsanız, oldukça düşüktür. Zira deniz, insan mikropları için toksin-öldürücü etki yapar.
  5. Havuzlardaki insanların pis sonuçlar doğuran hareketlerini bastırmak için basılan klor ve antimikrobial maddeler, vücudun doğal koruyucu mikroplarını da aynı acımasızlıkla kırar geçirir, ve vücudun savunmasını bozar.
  6. Islak mayo ya da bikini ile oturmayın.
  7. Güneşten koruyucu, yüksek faktörlü ürünleri mutlaka kullanın. Çıplak güneşlenme tercihleri için meme ve genital bölgeleri mümkün olan en üst faktörlerle koruyun, ızdırapınız çok fazla olabilir…

deniz ve kadın