Türkiye’nin Eurovision 2009 şarkısı Hadise’den "Düm Tek Tek"

Biz ülke olarak Eurovision şarkı yarışmalarını çok severiz, bu yıl yarışma 2008 yılının Dima Bilan'ın, Believe adlı şarkısıyla kazananı olan Rusya'da yapılacak. Türkiye'yi bu yıl Hadise temsil edecek, şarkı çok hoş olmuş 2004'deki Sertap Erener gibi bir başarı elde etmesi bekleniyor. Yarışma 2-14 Mayıs 2009 arasında yarı final, 16 Mayıs 2009'da final yarışması olacak.

Şahsen ben bu şarkı yarışmalarındaki derecelere hiç önem vermem çünkü hepsi hemen hemen sağlam parçalar oluyor, yarışma pek umurumda olmasa da dinlemekten çok hoşlanıyorum şarkıları. 2008 yılındaki şarkıları haırlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eurovision resmi sitesi: eurovision.tv

Türkiye'yi temsil edecek Hadise'nin Düm tek tek isimli şarkınısının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz, veya mp3 olarak buraya tıklayıp indirebilirsiniz (sağ tıklayıp farklı kaydet yapın).

eurovision_song_contest_2009_logo

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

hadise iyi iş çıkarmış bence avrupalıların aklını başından alacak bir kaç ay düm tek diye gezerler sanırım 🙂

tebrikler

bnde ck begendım dum tek tek dıye dıye jurılerı etkıler hadıse bncee 🙂

mükemmel bir eser hadise ağzına yüreğine sağlık kesinlikle birinci olur

ı think that is the best erovision song ı have ever listened to. thanks hadise.

hadise ve bu şarkısı bence mükemmel bu sene çok ii bir başarı alıcağımızı umuyorum alamasakta bilinki yine ülkelerin kendi arasındaki puanlama sisteminden alamayız .şarkı süper

tek kelimeyle harika hadiseyede bu yakışır seni çok öpüyorum

selam herkese hadise super birinci olacak.
fans-of-eurovision.over-blog.com sitesinde anket var herkes girsin ve sag alt tarafa dogru oylama var herkes turkiyeyi tiklasin

bence mütiş bir şarkı beyenerek dinliyorum
klibini 1 veya 2 defa izledim ama yaptığı hareketler ayrıca 1 güzel
ben şarkısını çok beğeniyorum vede çok seviyorum
ben zaten hadisenin hayranıyım

selam millet birinci olamadik ama artik hadiseyi elestirme bitti cok elestiri aldi ve bastan beri begenmedik giyindigini ve seside gitmisti sesi yoktu malesef sölerken.sanki dansözdü sarkici değilmisdi ve tamda sesi giti…..neyse artik bidahaki seneye.norwayi sogu ülke onayladi türkiyenin onayini veren pek olmadi bunuda düsünmek gerekir.

bu şarkısı bence mükemmel bu sene çok ii bir başarı alamadik ama insallahs eneye buradanda bakabilirsiniz.

hadise sen süperdin senin hakkını aldılar sen herkesden daha güzel performansdaydın

çok güzel bir şarkıydı bence norveçinki irençti en güzeli ve en hareketli olanı bizimkiydi. hadise bu dans için çok çalıştı hatta hasta bile oldu. bu yarışmayı biz kazanımalıydık bence. ben şarkısını çok beyandim hatta şarkısını harkes çok beyendi dansıda güzeldi.