Kategoriler
Genel

TOGG ile ilgili detaylar

Üretim bandından inen yerli otomobil Togg C-SUV ile ilgili tüm detaylar.

29 Ekim 2022’de üretim bandından inen yerli marka TOGG(Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) markasının C-SUV modeli ile ilgili detayları derledik.

Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un ilk aracı 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle üretim bandından indi. 27 Aralık 2019’da ön gösterim araçlarının tanıtımı yapılan, 18 Temmuz 2020’de fabrikasının inşasına başlanan Togg’da seri üretime resmen geçilmiş oldu.

Türkiye’nin yerli otomobili Togg üretim bandından indi, ön siparişler ne zaman başlayacak, fiyat ne olacak? Togg ile ilgili en çok merak edilen sorular:

Ne zaman satışa çıkacak?

Şubat 2023’de C-SUV modeli için ön siparişler alınmaya başlanacak. Mart ayında da ilk araçlar teslim edilecek.

Fiyatı ne?

Fiyatlar Şubat 2023’de ön siparişler başladığında netleşecek.

Diğer modeller ne zaman?

2025’de sedan, 2026’da da C-XCoupe modeli satılmaya başlanacak.

Nasıl satılacak?

Togg otomobilleri direk olarak internetten satın alınacak ve herhangi bir bayii olmayacak. Bu diğer bir elektrikli otomobil markası olan Tesla gibi bir yöntemle satılacağı anlamına geliyor.

Ne kadar üretilecek?

Toog otomobilinin üretimi kademeli olarak arttırılacak, 2023 yılında 20bin adet C-SUV üretileceği açıklandı.

Servis ağı var mı?

Togg otomobil servisini direkt olarak kendisi verecek, 7 bölgede 20 servis noktası kurulacak ayrıca mobil servis üniteleri de olacak.

Şarjı nasıl?

Batarya ile ilgili detaylar henüz netleşmedi ancak C-SUV’un +300 ve +500 kilometre olmak üzere iki farklı seçenekle satışa çıkması bekleniyor. Yerli otomobil Togg için Türkiyenin 81 iline 1000 adet yüksek hızlı şarj istasyonu kurulumu gerçekleştirilecek.

İhracat ne zaman?

Togg’un ihracatı Türkiyede satışa çıktıktan 15-18 ay sonra başlayacak. Türk konsoloslukları ve Türkiye’nin yurt dışı temsilciliklerine üretimin başlamasıyla en yakın tarihte gönderilecek.

Renkler ne?

Togg C-Suv’un 6 renk seçeneği var. Renk isimleri Anadolu – Kırmızı, Gemlik – Mavi, Oltu – Siyah, Kula – Gri, Kapadokya – Bej ve Pamukkale – Beyaz.

Türkiye’nin renkleri Togg’a bir başka yakıştı.
Sizin favori #Togg renginiz hangisi?

Doğan Kabak Test

Togg’u CEO’suyla Birlikte Kullandık | 0-100 Yaptık

Tüm bilgiler: https://www.togg.com.tr/ ve https://tr.wikipedia.org/wiki/Togg adresinde.