Kategoriler
Kültür Sanat

Sagopa Kajmer’in yeni tarzı

Bundan 5 sene önceydi Sagopa Kajmer in müziği ile tanışmam, önceleri pek alışamadığım bu ses daha sonra bende bağımlılık yapmıştı, gece gündüz dinler olmuştum. 5 Sene önce Sagopa Kajmer şimdi kadar ünlü değildi hatta çok az kişi dinliyordu, beni sürekli dinlerken, dinlediğim kişinin adını soran arkadaşlar, Sagopa Kajmer türk mü diye soruyorlardı isminden dolayı ki zaten bir çoğu ismini telaffuz edemiyordu.

Ben hergün yeni şarkılarını buluyordum ve hepsi birbirinden güzel hepsinde ayrı bir tat buluyordum, melodiler alıp götürüyordu sözler tamamen cezbedici.

Kolerayla evlendi ve kolerayla düet albüm yaptı, açıkçası albüm hiçte Sagopa Kajmer albümüne benzemiyordu, kesinlikle eski tadı vermedi yine de çıkaracağı solo albümü bekledim bu albümünde kendi gibi olur diye tahmin ediyordum.

Sagopa Kajmer

Ancak solo albümü Kötü İnsanları Tanıma Senesi çıktı dinledik yeni ve hoş bir tarz koymuş üslup değişmiş ancak yine o eski tadı bulamadım, yazının altına 2005 senesinde çıkardığı romantizma albümünden Kopya Kalpler şarkısını ekliyorum o şarkıyı dinleyerek bu yazımı okuyun melodilere verin kendinizi ve sözlere sizi alacak götürecek.
Keşke yine o Sagopa Kajmer gelse kısacası bu tarzı pek beğenmedim.