Kategoriler
Kültür Sanat

Rocky Balboa geri geliyor

Ünlü aktör Sylvester Stallone, 60 yaşında yeniden boks ringlerine dönüyor. Stallone’nin beyazperdede 5 kez can verdiği efsane boksörün öyküsünü anlatan “Rocky Balboa” adlı film, 2007 de gösterime girecek.

‘ROCKY’ TARİHİ…

İlk Rocky filmini 1976 yılında 30 yaşındayken çeviren Sylvester Stallone, daha sonra sırasıyla 1979’da “Rocky 2”, 1982’de “Rocky 3”, 1999’da “Rocky 4” ve son olarak da 1990 yılında “Rocky 5” için kamera karşısına geçmişti.

Rocky’nin 16 yıl aradan sonra yeniden seyirciyle buluşacağı “Rocky Balboa” adlı film için geri sayım sürüyor. Stallone’nin senaryosunu yazdığı, yönettiği ve başrolünü üstlendiği filmin dağıtımını ünlü şirket Metro Goldwyn Mayer’in (MGM) yapacağı duyuruldu. Revolution Stüdyoları, Sony Pictures ve MGM’in ortaklığıyla gerçekleştirilen film için MGM yetkililerinden Rick Sands, “Rocky serisini sadık bir seyircisi bulunan, tanınmış bir marka gibi görüyoruz. Filmin yılbaşı tatilinde büyük ilgiyle karşılanacağını düşünüyoruz?” açıklamasında bulundu.

Hollywood’un en sevilen film karakterlerinden olan “Rocky Balboa”, Philadelphialı bir boksörün öyküsünü anlatıyor. Yeni filmde emeklilik günlerini yalnız biçimde, anılarıyla başbaşa geçiren Rocky, son bir kez ringe çıkacak ve düzenlenen şampiyonada ter dökecek.