Kategoriler
Hayattan

Midyat’da Michael Jackson için iftar yemeği verildi

Michael Jackson öldüğünde gıyabi cenaze namazı kılan ve helva dağıtan Mardin’in Midyat ilçesindeki Mıhallemi Derneği, bu kez de Jackson için iftar yemeği verdi. Güzel memleketim çok renkli, bu yüzden Türkiye’yi çok seviyorum. Haberin devamı aşağıda.

Kategoriler
Kültür Sanat

Eski kaset bandlarından sanat

Eskiden henüz cd ler, dvd ler, mp3 formatı bu kadar popüler ve yaygın değilken arabalarda, müzik setlerinde, walkmanlerde kullandığımız kasetler ve diğer bandlı kayıt materyalleri artık video, müzik, ses dinlemeye değil işte bu tür işlere yarayabiliyor. Kaset bandları ile yapılmış potre resimler.

Kategoriler
Multimedia

Hollywood ünlülerinin nadir görülmüş fotoğrafları

Coppola Daha önce de birçok kez aslında dünyaca ünlü insanlar da bir zamanlar sıradandılar demiş ünlülerin alışılmadık fotoğraflarına yer vermiştik. Aşağıdaki fotoğraflar da dünyaca ünlü ağırlıklı olarak Hollywood ve tamamı Amerikan yıldızlarının nadir görülen fotoğrafları yer alıyor.

Kategoriler
Kültür Sanat

Mari Kasurinen’den My Little Pony

My Little Pony kız çocukları için yapılan oyuncak atların ismi, bu atlar çok enteresan tasarlanabiliyor bunalara küçük heykelciklerde denebilir. Mari Kasurinen çok farklı bir sanatçı, yapıtlarından bu anlaşılıyor.

Kategoriler
Geyik

Retro albüm kapakları ile oynamak

Eski albüm kapakları ile fazla oynamışlar bu hale gelmiş, komik ötesi. michael-jackson

Kategoriler
Kültür Sanat

This Is It Michael Jackson – öneririm

Michael Jackson için en büyük armağan bu bence. Bazı insanlar yeteneklerini yıllarca kurslar alarak, eğitimler görerek kendini geliştirip belli bir seviyeye gelir, bazı insanlar ise direk annesinin karnından bazı yeteneklere sahip çıkar. M.J.’de bunlardan biri. Öldüğüne hâlâ inanamıyorum. Ne zaman ismini bir şekilde duysam müziğinin tınıları hâlâ kulağıma gelmekte, asla da unutmayacağım. M.J. Temmuz ayında […]

Kategoriler
Kültür Sanat

Michael Jackson, This Is It belgeseli

Daha önce “Moonwalker” filmini izlemiş, bu konu ile ilgili de Volkan abim şurada bir konu açmıştı. Şimdi ise “This Is It” belgeseli’nin ekim ayı içerisinde vizyona çıkacağını duydum. MTV Video Ödülleri’nde tanıtılan “This Is It” filmi Michael Jackson’un 2009 Londra konserlerine hazırlanma sürecini, provalarını, sahne arkası görüntülerini ve Michael Jackson hakkında bilmediklerimizi de içeren bu […]

Kategoriler
Kültür Sanat

Michael Jackson: Moonwalker izledim

Geçengün oyunundan da bahsettiğim aynı isimle bir de film var, Moonwalker. Efsanevi yıldız Michael Jackson’un bu filmini çok büyük zevkle izledim. Daha önce maalesef bu kalitede tamamını izleme fırsatı bulamamıştım. Filmi MPEG4(H264) 1280×720 formatında yüksek kalite de izledim, dosya boyutu toplamda 1.30Gb, film 90dakika kadar sürüyor. Moonwalker(Ay ışığı imdb) 1988 yılında Michael Jackson’ın kendisinin yayımlanmış […]

Kategoriler
Teknoloji

Moonwalker, Michael Jackson bilgisayar oyunu

Çocukluğumda bu oyunu inanılmaz zevkle oynadığımı hatırlıyorum, oyun gerçekten çok hoşuma gidiyordu. Özel tuş kombinasyonları ile özel haraketler vs. muhteşemdi 🙂 Michael Jackson’un 90’lı yıllarda bilgisayar oyunuydu bu. Bir emulatör ayarlayıp yeniden oynamak istiyorum. Videoyu yükleyen arkadaşlara teşekkürler.

Kategoriler
Kültür Sanat

Michael Jackson’in son şarkısı: A Place with No Name

Efsanevi pop müzik yıldızı Michael Jackson’ın ölmeden önce seslendirdiği son şarkı buymuş. Şarkının adı “A Place with No Name”. Michael Jackson’ın kaydedilen ancak piyasaya çıkmayan son şarkısıydı deniyor. Şarkının videosu aşağıda ve Youtube’da gördüm.