Sunucunun özelliklerini gösteren WordPress eklentisi

WP-ServerInfo eklentisi WordPress blogunuzun kurulu olduğu sunucunun özelliklerini gösteriyor. Sunucunun PHP ve MYSQL ayarlarının yanısıra o anki load durumu yani daha açık bir dille üzerine yüklenen yükün durumunu vs. gibi birçok veriyi gösteriyor.

Eklentiyi indirip yüklediğinizde WordPress yönetim panelinden tüm sunucu bilgilerini görebiliyorsunuz. diğer WordPress eklentileri gibi bu başarılı ve yayarlı eklentiyi lesterchan.net hazırlamış.

Yine Lester 'GaMerZ' Chan'ın bir diğer harika eklentisi WP-DBManager dan da bahsedeyim. WP-DBManager eklentisi blogun veritabanı ile ilgili işlemleri WordPress yönetim panelinden yapmanıza olanak tanıyan bir eklenti. Eklenti ile admin panelinden sql sorguları yapabilir, veritabanını optimze edebilir, onarabilir, yedekleyebilir, yedekten geri yükleyebilir, yedekleme zamanları ayarlayıp otomatik yedekmele almasını sağlayabilir, yine zamanlayarak otomatik optimize etmesini sağlayabilir, yedekleri mail olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Eklentilerle ilgili videoları aşağıdan izleyebilirsiniz (video kalitesi çok düşük olmuş kusura bakmayın).
WP-DBManager WordPress eklentisi
WP-ServerInfo WordPress eklentisi

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

abi bişe sormak istiyorum, diğelim 20mb veri tabanımız var ve wp-dbmanager ile 15 dakikada bir optimize etmesi talimatını verdik.. bu sunucuyu yorarmı ?
kaş yapalım derken göz çıkarmayalım 🙂