Kategoriler
Blog

Acayip kritize ederim

Altıustutasarim isimli blogu ve Teknoloji kimin umrunda adlı kitabı ile tanınan Mehmet Dogan’ın fikri olan bir mimleme ile *karşıkarşıyayız. Nahnu beyin bu yeni mim zamazigosunu haritalaması ile gördüğümüz kadarıyla çok çok bulaşıcı bir mim bu yeni mim.

Blogger resimler, videolar, oyunlar, izle, oyna, seyret

Bu yeni mimlemede bana pas atanlar takriben 3-5 blog aralarında Süleyman Sönmez hocam ve teakolik gibi bloglar var takriben yazdım çünkü beni mimlerken bazıları wolkanca.com bazılarıda wolkanca.com olarak mimliyor, doğrusu wolkanca.com olarak mimlenmesi, bu mimleme ile blogumu ana dizine taşısammı diye bir düşünce tekrar belirdi kafamda ama bu alt alan adını bu kadar popüler yapmış ve günde 15bin’i geçen ziyaretçi yakalmışken değiştirmek pekte mantıklı değil sayısal ve startejik açıdan, bunu bilahire enine boyuna düşünmem gerek.

Bu mimleme olayı bildiğiniz gibi blogların bir birleri ile kaynaşması ve aslında verilen linkler sayesinde blogların Google sayfa değerleri, Technorati gibi zamazingolarda yükselmek amacı ile yapılıyor fakat nahnu’nun şurada da dediği gibi bu olaya bu şekilde bakmamamız gerekir pagerank’ın 15 olsa ne olacak 20 olsa ne olacak  :) nihayetinde bloglar, “alternatif okuyucular için alternatif mecralardır” ~ en azından biz böyle olmasını düşlüyoruz.

Mimlemeler hakkında bir diğer arkadaşımızın yorumunda;

Bence sadece blog yazarlarının yazacak bir şey bulamamasından kaynaklanan yüzeysel aktiviteler bunlar…

olmuş.

İlginç bir tespit ama nahnu beyi’in cevabı ondan daha ilginç ve cuk oturdu tarzında;

çat çut cevap yetiştiriyo gibi olmasın ama, bayımhehe, bu sözünüzü şahsen üzerime alamıyorum. zira bayım, gaza gelmek gibi olmasın ama, üç saat boyunca üç dakikada bir blog girebilirim  :) ) hmm.. ben bunu bir ara deniyeyim  :)

Ferruh dahada abartarak  :)

üç saat boyunca üç dakikada bir blog girebilirim  :) ) Kapisalim hocam, ben daha cok girebilecegimi iddia ediyorum :! Aslinda bu da bir deneme olabilir 10 blog bir gunde en fazla kac blog girebilir, bloglarinda minimum kriterleri olacak tabii ki  :)

nahnuya duelloya davet eder  :) ve tabii ki ben onlardan geri kalırmıyım sizce hemen daldım ve;

benden hızlı blog ekleyebilecek canlı tanımıyorum. çok sallamışsınız.

dedim. Tamam itiraf ediyorum biraz gaza getirmek istedim.

Peşinen yazayım bizim pageranktır techonartidir şudur budurla işimiz yok çok şükür, n’pacam abi ben pagerankı şunu bunu yesen yenmiyor içsen içilmiyor biz istesek istesek kaliteli okuyucu ve okuduklarına yorumları ile katkıda bulunan nitelikli blog okuru isteriz, yemişim pagerankını her neyse…

Oooo amma uzattım yazıyı. Bu kadar yazıyı üşenmeden okuyanlar varsa bana mesaj göndersinler onlara starbuck‘da kahve ısmarlayacam vallahi, çoğunlukla okumayı sevmeyen insanlarız ne yazıkki. Konuyu daha fazla dağıtmadan gelelim mim görevinine;
Acemi BlogcuAcemiblogcu.com, Tükiyede gerçek bir blog yazmak için yola çıkanların can simiti, önceden Blogger’a gönül vermiş olan Ali daha sonra WordPress ile tanışıp -vay beeeaa harbiden WordPress süpermiş lan, veya buna benzer bir cümle kurmuştur, …sanırım  :) .

Kendisi Wp Türkiye’de yöneticidir. Blog dünyasında bir gelişme olmuşsa kesinlikle Acemi onu herkesden önce yazmıştır. Cep telefonumdan bile takip ederim Rss feedlerini o derece okurum yani. Adı üstünde Acemi Blogcu.

Şimdi pasları veriyorum arkadaşlar pozisyonlarınız alın; Ben wolkanca’nın meleklerine gönderiyorum topu  :) Meleklerim; muzlupasta, mathilda, lnur, qares, melek ve tuba.

Bonus olarakta bandwidth sıkıntısı yaşayan semartizm ve soslu patlamamış mısır’ı keşfeden 29ur‘a orta yapıyorum.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Acayip kritize ederim başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Acayip kritize ederimiçin 2 yanıt

@eylos
evet bende senin gibi düşünüyorum sadece topluma faydalı olabilecek bazı mimler hariç. örneğin kitaplarla ilgili bir mim bence hiç olmazsa belki yani bazı arkadaşlara kitap okumayı özendirmiştir.

önce şune belirteyim yazıyı sonuna kadar okuduğum için kahvemi isterim.
bloglar dünyasında geçen sene ağustos ayında "yazacak birşeyin yoksa mimle" adlı yazı ile şu mim olayının bokunun çıkarıldığını ifade etmek istedim. belki konu çıkışı buradan olmayabilir ama blog olayında gerçekten yazacak şeyleri olmayan kişiler başlıyor mim olyına. ifade etmek istediğim şey yazmak zor bir olay. her yiğidin harcı değil. alınması gerekenler alınmamışken siz neden alındınız. 20 post girip 1 mim yapmak normaldir ama sırf vatandaş mim üzerine blog yazamaz yazmamalı. mim yazılacaksa özel olmalı. geyik konular mim olmamalı. yazımda dediğim gibi mimlerin sosyal bir sorumluluk taşımalı. o zaman mim'ler tadına yenmez.
sadece bir düşünce.
bu arada kahvemi isterim heberin olsun 🙂