Kategoriler
Teknoloji

Sony ile YouTube televizyonda

Evet Youtube ülkemizde sık sık erişim engelleriyle karşı karşıya kalırken, Sony ürettiği yüksek tanımlı Bravia televizyonlarla online videoların bilgisayara gerek olmaksızın izlenebilmesini sağlıyormuş. [via]

YouTube’un gelişim direktörü Chris Maxcy, Sony ile yapılan anlaşmanın video paylaşımının televizyonla entegrasyonu anlamına geldiğini ve izleyicilerin seçeneklerini çeşitlendirmek adına önemli bir adım olduğunu söylemiş.

Bir ucu televizyona bağlanan, diğer ucu da Ethernet kablosu olan modül sayesinde, kişisel bilgisayar olmaksızın YouTube’a erişilebilecek. İlk defa Ocak 2007’de tanıtılan sistem, 300 dolara fiyatla piyasaya sürülmüştü. Artık normal kullanıcılar için daha kullanılabilir hale geldi.

Sony ile YouTube televizyonda

Internet Video Link’e, YouTube’un yanı sıra Yahoo, AOL, Sports Illustrated, blip.tv, style.com, en.style.com, Epicurious ve concierge.com kanalları, Sony Pictures Television Crackle, The Minisode Network ve Inside Sony Pictures kanalları, FEARnet, Ford Models, SingingFool ve VideoDetective adlı kanallar da içerik sağlayacak.