Kategoriler
Teknoloji

Sony ile YouTube televizyonda

Evet Youtube ülkemizde sık sık erişim engelleriyle karşı karşıya kalırken, Sony ürettiği yüksek tanımlı Bravia televizyonlarla online videoların bilgisayara gerek olmaksızın izlenebilmesini sağlıyormuş. [via]

YouTube'un gelişim direktörü Chris Maxcy, Sony ile yapılan anlaşmanın video paylaşımının televizyonla entegrasyonu anlamına geldiğini ve izleyicilerin seçeneklerini çeşitlendirmek adına önemli bir adım olduğunu söylemiş.

Bir ucu televizyona bağlanan, diğer ucu da Ethernet kablosu olan modül sayesinde, kişisel bilgisayar olmaksızın YouTube'a erişilebilecek. İlk defa Ocak 2007'de tanıtılan sistem, 300 dolara fiyatla piyasaya sürülmüştü. Artık normal kullanıcılar için daha kullanılabilir hale geldi.

Sony ile YouTube televizyonda

Internet Video Link'e, YouTube'un yanı sıra Yahoo, AOL, Sports Illustrated, blip.tv, style.com, en.style.com, Epicurious ve concierge.com kanalları, Sony Pictures Television Crackle, The Minisode Network ve Inside Sony Pictures kanalları, FEARnet, Ford Models, SingingFool ve VideoDetective adlı kanallar da içerik sağlayacak.

Eski wolkanca.com’da Sony ile YouTube televizyonda veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Sony ile YouTube televizyonda için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

Sony ile YouTube televizyondaiçin 8 yanıt

zaten bu tv de aynı adsl i kullanacağı için tv de bilgisayar gibi videoları gösteremeyecektir.

bilgisayarda siteye girilmese de televizyondan videolar izlenir. ama videoların resimleri gözükmez. çünkü videolar farklı bir formatta olacağı için farklı bir serverdan yüklenecektir (farklı formatta olacaktır diye düşünüyorum). tıpkı iphone ve ipod touch'daki gibi.

ben de teakolik'in yazısına benzer biişey yazıcaktım o anlatmış zaten

bu televizyon da yasaklı youtube videolarını gösteremeyecektir, peki html desteği var mı, mahkemeler tarafından yasaklı olduğunu nasıl gösterecek? sanırım göstermez, bağlantı hatası vs. birşey der. sanki çok ta önemli, ama sony kendi proksi sunucusunu kursa da videoları onun üzerinden alsa çok iyi olur. 😀

ne kadar enteresan dimi 🙂 belki bu sefer youtube açar mahkemeyi bize he 😀 televızyon satıslarımıza engel dıye

@teakolik

size katılmadan edemeyeceğim…ahan da katıldım bile 😀

yalnız fikir çok orijinal yahu gerçekten de…

arkadaşlar bu ve benzeri videolari youtube ye rakip hazırladığımız sitemizden izleyebilir veya sitenize ekleyebilirsiniz. kendinizde video yükleyebilirsiniz..

lovelessgent