Kategoriler
Geyik

Sicilyalı papaz

brad-pittSicilya'nın bir kasabası varmış ki kadınları hiç rahat durmaz ikide bir kocalarını aldatırmış.

Kasabanın yaşlı papazı kocasını boynuzladıktan sonra doğru günah çıkartmaya giden bu kadınlardan bıkmış. "Papaz efendi şeytana uyup kocamı aldattım" deyip karşısına geçip günah çıkartmak istediklerinde papaz sinirlenir: "Ayıptır günahtır boyuna kocamı aldattım deyip geliyorsunuz, bari ayağımız taşa takıldı deyin ben anlarım." dermiş.

Kadınların da işine geldiği için artık kimse kocamı geyikledim demez papaz efendi ayağım taşa takıldı diyerek konuyu açarlarmış.

Derken yaşlı papaz ölmüş, yerine bir başka papaz gelmiş ve bakmış ki kasabanın kadınları aşırı derecede namuslu!

Taşa takılıp düştüklerinde oraları buraları açılıyor diye günah çıkartmak istiyorlar.

Doğru belediye başkanına gidip durumu anlatmış ve derhal kaldırımların düzgün olarak onarılmasını istemiş ama duruma vakıf olan başkan katılırcasına gülmeye başlayınca papaz şaşırmış; "Sayın başkan gülüyorsunuz ama, en çok da sizin karınız taşa takılıyor. Lütfen yani!

Eski wolkanca.com’da Sicilyalı papaz veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Sicilyalı papaz için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.