Kategoriler
Tech

INTERPOL Metaverse dünyasında

Uluslararası polis teşkilatı Interpol, sanal suçlarla mücadele için metaverse dünyasına giriş yaptı.

Uluslararası polis teşkilatı Interpol, sanal suçlarla mücadeleye hazırlık ve kurumlar arası iletişim için metaverse dünyasına giriş yaptığını duyurdu.

Interpol 20 Ekim tarihinde Yeni Delhi’de yapılan 90. Interpol Genel Kurulu’nda, dünya çapında kolluk kuvvetleri için tasarlanmış ilk metaverse’ü tanıttı. Kullanıcılar metaverse üzerinden Fransa Lyon’daki Interpol Genel Sekreterliği’nde tur atabilecek ve kurslara katılabilecek.

Interpol, suçluların çoktan metaverse evreninde yer aldığını ve teknoloji yaygınlaştıkça dolandırıcılık, şiddet, ırkçılık ve taciz gibi suçların metaverse’te yaygınlaşmasını beklediğini söyledi.

Kurum, metaverse’ün dünya çapındaki farklı kolluk kuvvetlerinin birlikte iletişim kurmasını ve yeni personellerin eğitimlere katılmasını sağlayacağını bildirdi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Hintli kolluk kuvvetleri yetkilisi Praveen Sinha, dijital suçların doğası gereği izlenmesinin oldukça zor olduğunu ve koordinasyonun çabaları kolaylaştıracak kilit bir faktör olduğunu belirtti. Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock ise genel kurulda kripto suçlarla mücadele için bir ekip kurma planlarını duyurdu.

INTERPOL enters the Metaverse
INTERPOL has entered the #Metaverse 👾

Kaynak:

INTERPOL – INTERPOL launches first global police Metaverse

https://www.interpol.int/en/News-and-Events/News/2022/INTERPOL-launches-first-global-police-Metaverse