Kategoriler
Multimedia

PictoBrowser ile Flickr fotoğraf albümü yapmaca

Geçenlerde lanblog'a fotoğraf albümü ekledim, ekledikten hemen sonra çok arkadaşım nasıl yapıldığını sordu ben de soran arkadaşlara tek tek cevap vermektense bu yazıyı yazıyorum. Ve bu vesile ile tekrar iyiki blogum var diyorum.

blog_

PictoBrowser Flickr api den faydalanarak yapılmış bir zamazingodur, Flickr hesabınızdaki fotoğrafları bu zamazingoyu kullanarak sergileyebilirsiniz, bunun için aşağıdaki albümün alt kısımındaki info yazan yere tıklayın, ardından çıkan alana Flickr üye adınızı yazın ve submit butonuna tıklayın. Geçersiz bir üye adı yazdığınızda uyarı verecektir.

Üye adınızı yazıp submit butonuna tıkladıktan sonra orada fotoğraflara ait etiketler, setler ve gruplarınızı göreceksiniz bir tanesini seçtiğinizde blogunuza koyacağınız html kodu otomatik olarak oluşturulacaktır, daha sonra bu kodu alıp blogunuzda koymak istediğiniz yere koyun. Örneğin Blogger blogunuzda yeni bir post yazın ve yazının tarihini geçmiş bir tarih yapın, PictoBrowser'ın size veridği albüm kodunu o yazının html kısmına yapıştırın ve yayınlayın daha sonra menünüze Albüm olarak link verin işte blogunuz için basit bir albüm bölümü.

Flickr standart üyeler aylık 100mb fotoğraf yükleme kapasitesi veriyor istediğinizde üyeliğinizi pro ya yükseltebiliyorsunuz, Flickr'e üye olmak için bir yahoo hesabı almanız yeterli. Konu hakkında görüntülü (ingilizce) yardım için [via]


Flickr Search

Eski wolkanca.com’da PictoBrowser ile Flickr fotoğraf albümü yapmaca veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, PictoBrowser ile Flickr fotoğraf albümü yapmaca için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

her zaman ki gibi yine faydalı bilgiler vererek bizleri aydınlattığın için çok teşekkürler. bu aralar wolkanca biraz yoğun fazla üstüne gitmeyiniz bakın dayanayıp bizi bloga manşet bile yapıyor 🙂
saygılar

bende epeydir flickr resimlerimi göstermeye çalışıyordum.
teşekkürler

bu arada volkan ortalarda yok bir kaç gündür bişeymi oldu acaba, inşallah iyidir.

volkan benim kullanıcı adımı neden kabul etmiyor "7581800@n02" şu şekilde birşey olmayacak mı kullancı adı?

yo silentrebel o değil üye adını yazmalısın bunun için eg:wolkanca

teşekkür ederim volkan şimdi oldu. gerçi daha önce yazdığımda kabul etmemişti ama bu sefer sorun yapmadı.

ben kendi alanımda, kendi domainimle kurduğum sayfada eklediğimde sayfa kayıyor, neden ola?
düzeltme: kodlarda hata varmış, düzenledim, oldu şimdi. çok teşekkürler.

selam,

sağol, bende flickr fotoğraf albümü oluşturdum ve bloguma ekledim. ama sayfadan büyük oldu.nasıl küçültebilirim acaba?
🙄

volkan sen cevap veremedin çok yoğunsun sanırım.
ben kod içindeki rakamla oynayıp kenar sutunuma göre küçülttüm. ama sadece çerçeve küçüldü.içindeki resim yarım gözüküyor.
vollkkaaannnn neredesinnn. 😕

sevgili hediye onun ayarları olması lazım oradan boyutu ayarlamya çalış. olmazsa yeniden bakarız.