Kategoriler
Multimedia

DNA Portreleri

Bunu yeni gördüm çok enteresan bir şey, insanın DNAsından yapılan kişiye özel sanat eserleri.

Selin Atasoy Hartevioğlu’nun başkanlığında biyokimyacı, genetikçi, tasarımcı ve fotoğrafçılardan oluşan ekibin ortaya çıkardığı bir iş.

Daha fazla bilgiyi yazının devamından ve iletişime geçerek(www.dnartist.com) alabilirsiniz.


Baş döndürücü Bir Tasarım: DNA Portreleri!

Kişinin kendi DNA’sından yaratılan, dünyanın en kişiye özel sanat eseri DNArtist ile Türkiye’de!

DNArtist, yaratıcısı, reklam ve fotoğraf dünyasının yakından tanıdığı Selin Atasoy Hartevioğlu’nun başkanlığında uluslararası deneyime sahip biyokimyacılar, moleküler genetikçiler, tasarımcılar ve fotoğrafçılardan oluşan dev bir ekibin iki yıl süren özenli çalışmaları sonucunda doğmuş bir tasarım.

Dünya modern sanat müzelerinde sergilenen DNA portreler, 21. yüzyılın modern portreleri olarak karşımız çıkıyorlar. Hartevioğlu’na göre “En ileri teknolojilerin buluşturduğu bilimle sanatın vardığı bu son noktada, her biri eşsiz DNArtist portreleri baş döndürücü ve sıra dışı görüntüleri ile bir çok yaşam alanını bambaşka bir boyuta taşıyacaklar.”

DNArtist portreleri, 24x31cm’den 80x120cm’ye kadar bir çok farklı boyutta yatay ya da dikey hazırlanabiliyor. Tablolarda 1, 2, 3 hatta 4 kişinin portresi bir arada yer alabiliyor ve her portre sahibi özenle yaratılmış, günümüz trendlerini yansıtan 30 renk kombinasyonundan kendi istediğini seçebiliyor.

Portre sahibinin tek yapması gereken, kendisine %100 güvenlik ve gizlilik amacıyla isimsiz ve özel bir takip kodu ile yollanan svap kitini uygulayarak, yanağının içinden basit ve acısız bir şekilde hücre örneği almak ve bunu DNArtist’e geri yollamak.

Elektrik akım uygulanarak ayrıştırılan DNA örneğine ait kişiye özgü benzersiz görselin önce özel bir sistemle yüksek çözünürlükte fotoğrafı çekiliyor. Bu fotoğraf daha sonra portre sahibinin seçmiş olduğu renk kombinasyonu doğrultusunda tasarım ekibi tarafından baskıya hazırlanıyor.

DNA portreler, Fine Art jikle tekniği ile, müze kalitesinde, 100 yıl solmaya karşı garantili basılıyor. Tablolar için özel sanat tuvali, çerçeveler için yüksek kalite fotoğraf kağıdı kullanılıyor. Tuvaller üstün kalite, birinci sınıf kasnağa geriliyor, kağıda basılan portreler ise DNArtist için özel tasarlanmış, modern ve minimalist transparan çerçevesinde sunuluyor. Her portre ıslak imzalı, “Orijinallik Sertifikası” ile 4 ile 6 hafta içerisinde adrese teslim ediliyor.

DNArtist ayrıca özel projeleri de hayata geçiriyor. Camdan, metale, ahşaptan, akriliğe bir çok farklı malzeme ile, özel renk ve boyutlarda yepyeni tasarımlar hazırlanabiliyor.

Bu sıra dışı ve özgün sanat eseri, evlilik, doğum, yıldönümü, doğumgünü, taşınma gibi özel günlerde gerçekten farklı bir hediye vermek isteyenler için ideal bir çözüm. DNArtist portreleri ayrıca alışılagelmiş kurumsal hediyelerin arasından da kolayca sıyrılıyor.

Tuvale basılan DNArtist portrelerinin fiyatı 600 TL ile 2.025 TL arasında değişirken daha ekonomik olan DNArtist çerçevelerinin fiyatı 400 TL’den başlıyor. Tasarım dünyasında adından sıkça söz ettirecek DNArtist portreleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve siparişinizi vermek için www.dnartist.com web sitesine girmeniz yeterli.

İrtibat için: Selin Atasoy Hartevioğlu / Kita Tasarım, Reklam ve Danışmanlık Prof Dr. Orhan Ersek Sok. 18/9 Teşvikiye, İstanbul
Tel: 0212 343 38 95
Faks: 0212 343 38 96
e-posta: info@dnartist.com