Kategoriler
Kültür Sanat

Ne zaman sevdimse ben

ne-zaman-sevdimse-benBen ne zaman sevdimse, kuzeyden vurdu sözlerimi ayaz. Tutuldum cümlelerimden. Kalemimde inceden bir ağrı. Kağıtlar takatsiz, zarfların ağzı yumuk.
İsminin yerine koyduğum zamirler, müsteara bile dönüşememişken yenildim mecaza. Ay dedimse sen, ceylan dedimse gözlerinin karası. Deniz dediysem ayrılığın tam ortası.
Yetmezmiş gibi üstüme geldi hatasız teşbihler. ‘Sen gibi…’ oldu her şey. Nefes almak gibi oldu seni düşünmek.

Sıtma tuttu ruhumu. Hayalinin ateşi çıktı ve titredi işaret sıfatları. ‘O kız’ dedi öteden biri. Mef'uller hep bir ağızdan haykırdı beriden: ‘ona..ona..ona…’ Fiili yola koştum telaşla. Yoruldu ve sustu.

Ne zaman sevdimse ben, rutubete duran kalbimin duvarlarında sızıntı, beynimi kemiren efkarımda kesif bir kıyamet provası… Haniyse kar yağmayacak dağlarıma, yarılacak ortadan.

Gözlerimi saçının teline düşürdüğüm gün, mübalağa bıraktı er meydanını. Gülbanklar değil, ümitsizliğimin salasıdır bu okunan. Gitgide kararan yalnızlığıma sor uykunun ülkemden hicretini.

Tarih düştüm almanaklara: “Günlerden berâat: Sahibini bulduğu anda kaybeden aşkın sırra kadem basışı.”

Eski wolkanca.com’da Ne zaman sevdimse ben veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Ne zaman sevdimse ben için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Ne zaman sevdimse beniçin 3 yanıt

ne zaman sevdimse ben sustu kelimelerim…
sensizliğin gecesinden örtüler dolandı ayaklarıma..
çok güzel bir yazı olmuş.. kaleminize yüreğinize sağlık