Kategoriler
Hayattan

Namaz

Aşağıdaki fotoğrafları gördükten sonra hala namaz kılmamak için neden arar mısınız?

Namaz (Farsça: نماز), İslam dininde bir ibadettir. İslam'ın beş şartından ikincisidir.
Bir takım şartları yerine getirmek suretiyle belli vakitlerde eda edilir. İftitah tekbiri "Allahu Ekber" ile başlanılan, Kıyam (ayakta durmak), içinde Kırâat'ın (Kur'an-ı Kerim'den Fatiha suresi ile en az bir ayet olmak üzere zamm-ı sure okumak), Rüku (eğilmek/ tesbihattan sonra) " Semia'llâhu limen hamideh " "Rabbena lekel hamd" diyerek doğrulmak ve Sücud (secdeler, yere kapanma/tesbihat), sonrasında Ka'de (oturuş) şartları olan, içinde Tesbihat "Sübhane Rabbiye'l Azim, Sübhane Rabbiye'l A'la" olan ve selam "esselamü aleyküm ve rahmetullah" ile sona eren özel bir ibadettir. [wikipedia]

namaz

namaz

namaz

namaz

namaz

namaz

namaz

namaz

namaz

namaz

namaz

namaz

Eski wolkanca.com’da Namaz veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Namaz için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Namaziçin 31 yanıt

teşekkürler, bu gerçekleri anlatabilmek çok güzel…

ne mutlu bana ki, arapların kokuşmuş beyinlerinden çıkan bu masallara inanmıyorum…

ilahi seo, sen adama namaz kıldırırsın. 😀

@gökbörü; inanman veya inanmamana saygı duyulabilir; ama insanlara hakaret etmene hiçbir şekilde saygı duyulamaz.

değerli wolkanca'ya….
başlığı görünce yine namaz hakkında birileri ileri geri bişeyler yazdı dedim kendi kendime .. ama çok şükür yanılmışım.resimler ve yorumların gerçekten güzeldi.yeni farkettiğim blog birinciliği içinde ayrıca tebrik ediyorum.başarılarının devamını dilerim..

aşağıdaki fotoğrafları gördükten sonra hala namaz kılmamak için neden arar mısınız? resimlerle ne alaka onu anlayamadım..

anlamayan arkadaşlar için yazayım;
şimdi namaz kılmayan ve buna bahane üreten müslüman kardeşlerimiz var, bu arkadaşlarımız ve ben de işlerimiz yoğun, imkan bulamıyoruz vs. gibi tonla bahane ve mazaret üretiriz. işte bu fotoğraflarda gördüğünüz müslümanlar namaz ibadetinin her koşulda icra edilebileceğini bizlere gösteriyor.

namaz çok mühim bir ibadettir, daha fazlası için camii ye gidebilirsiniz veya internette de araştırabilirsiniz.

yorumlarınız için teşekkür ederim.

@furkan, bütün inançlara saygı duyarım. hindistan'daki insanların, kendi elleriyle yaptıkları alçıdan tanrı'larına bile… yalnız şu bir gerçektir ki, islamiyet ortaya çıktığı devrin insanlarına ve olanaklarına göre biçimlendirilmiştir. zamanında arabistan'da kadın kıtlığı çekilmiş, susuzluk bir belaymış… diye, bedeviler cenneti "hurilerle ve ırmakların aktığı yemyeşil alanlarla" ifade etmşilerdir. islamiyet grönland'da ortaya çıksaydı, o zaman da cennette dört mevsim yaşanır mı diyilecekti? saçma… 🙂

@imece, ateist olduğumu da nereden çıkardınız? müslüman olmayan herkes ateist değildir. ben atalarımın dinini yaşıyorum, yani şamanistim.

gökbörü@

şamanistsin ilginç biraz anlatabilir misin nasıl bir din oldugunu 🙂

1-ne mutlu bana ki, arapların kokuşmuş beyinlerinden çıkan bu masallara inanmıyorum…

2-bütün inançlara saygı duyarım.

yazdıklarınız arasındaki tutarlılık masal dinleyebilecek kapasitede bile olmayacağınızı gösteriyor…

@gökbörü
kadın kıtlığı yaşanan bir toplum, neden kız çocuklarını diri diri gömüyordu o zaman, küllüm cehalet…

ataların derken hangi ataların? bizimde atalarımızın ataları belki iseviydi, belki musevi, belki şamanist…
soyumuz araplardan gelse, atalarımız öyle yapıyor diye kız çocuklarını gömmeye devam mı edecektik…
hz. musa yı kabul ediyorsak musevi mi olmak gerekiyor…
musa, isa hepsi son peygamber gelecek demiş, hz. muhammed gelmiş, insanlar ona inanmış…

kuran da 1400 yıl öncesine özgü ayetlerle birlikte evrensel ayetlerde var.

araplar kokuşmuş olmasaydı oraya peygamber gönderilmezdi zaten.
verdiğin örnekle masalı yaratan olarak kimi kastediyorsun? direkt peygamberi…

bence bilgi sahibi olmaktan çok ironi peşindesin, hemen her yerde az da olsa senden var malesef.

sen önce kendine saygı göster, daha sonra başkalarına denersin…

@gökbörü saçma dediğin olayın içerisinden saçmalayarak çıkmakta güzel bir şey olsa gerek. nasıl gökün böğrü anlatsana. gök böğürlü insan hadi seni bekliyoruz, yorumlarının tutarsızlığı bize zevk veriyor 😀

@serhevde, <a href="http://google.com.tr/search?hl=tr&q=%c5%9famanizm&btng=google%27da+ara&meta=" rel="nofollow">buradan buyrun…

@<a href="http://keremakyol.com" rel="nofollow">kerem, inançlara saygılı olmam, onları eleştiremeyeceğim anlamına gelmez. sözümde hâlâ kararlıyım. bu çağda müslüman veya hristiyan olmayı ne kadar ahmakça bulsam da, hem müslümanlara hem de hristiyanlara saygı duyarım. arkadaşlarımın çoğu müslüman; fakat ben onlara saygı duyuyorum. dediğim gibi, yaptığı tanrı'yı yarım saat sonra yese bile…

@<a href="http://eminimsi.com" rel="nofollow">eminimsi, o dönemde araplar kız çocuklarını diri diri gömdükleri için kadın kıtlığı çıkmış zaten. büyüyüp de evlenecek çağa gelmek, her kız çocuğuna nasip olmadığı için, araplar sürekli kadınları düşlüyorlarmış.

senin ataların kim, bilmiyorum; fakat ben yüce türk soyuna mensubum. ben sana atalarının dinine inan demiyorum. fakat en azından ona saygı duymalısın. bugün farslar bile şeriatçı olarak bilindikleri hâlde, zerdüştlüğe büyük saygı duyarlar. yunanlar da aynen onlar gibi ata dinine saygı duyarlar.

araplar dünya uygarlığına neredeyse hiçbir şey katmamışlardır. sistemleştirdikleri dinin sancaktarlığını türkler yapmış, islamiyeti türk kültüründe yücelterek dünyaya tanıtmıştır. yani islamın bugünlere kadar gelmesini sağlayan türklerdir. zaten bugün arabistan'da islamiyetin olduğu da kuşkuludur.

asıl gülmece (ironi) peşinde olan bence sensin. unutma ki, ben her gün senin yaşlarındaki gençlere de bunları öğretiyorum.

@<a href="http://sinerjik.org" rel="nofollow">furkan, kişi önce bir yazdıklarının ne kadar doğru olduğunu düşünür, ondan sonra yazar. sırf sataşmak için kuru bilgilerle saldırmaz. bilmiyorsun, bari öğren: "börü" veya "böri", eski türkçede "kurt" demektir. "gökbörü" ise, "gökkurt" anlamına gelir. şamanizmde tanrı'nın gökte olduğu kabul edilir. bunun için "gökkurt", tanrısal (ilahi) özellik taşır. hatta şamanların, tanrı'dan buyruk alırken yanlarında bazen bir kurt da bulundurduğunu belirtir tarihi kaynaklar. işte bu kurt, "gökkurt"tur, yani "gökbörü"dür.

bence bilgisizliğinle milleti eğlendireceğine, aynanın karşısına geç de hâline gül…

@gökbörü

ben sana kuran-ı kerimi okumanı tavsiye ederim.bunun yanında incil'i ve tevrat'ı da oku.bildiğin iki üç şeyle milyarların inandığı bir dini öyle kolay karalayamazsın.sana burada arap bilginlerini ve eserlerni sayamam.bi zahmet sen araştırırsın . bu arada miliyetçilik lafta olmaz icraatta olur.

gökbörü kardeşim,
sonuna kadar destekliyorum seni. bir müslüman olarak saygıda kusur etiğini sanmıyorum. unutmamak gerekir ki eleştirmek ile saygısızlık aynı şey değildir. fakat ne yazık ki, kişi ne tarafından anlamak isterse o tarafından cevap vermekte.
eğer ki arabistan kokuşmuş bir yer olmasaydı zaten islam oraya inmezdi. anlatmak istediğim oranın gerçekten hz. muhammede ihtiyacı vardı ve bu yüzden islam arabistana indi.

bu yazı müslüman arkadaşlarım okusun diye yazdım, gayri müslüm biri buraya yorum yazıyorsa onda ard niyet ararım. müslüman değilsen namaz başlıklı yazıyı ne okursun ve yorumlarsın ey insan.

ayrıca konu araplarla alakalı değil, peygamber bizim peygamberimiz arapların değil, kitap bizim kitabımız arapların değil ve biz müslüman olanlarız. araplara kokuşmuş diyenler orta çağı biraz araştırıp onlardan daha kokuşmuşları da olduğunu görsün isterim, konu arap, fransız, ingiliz değil din hepsinin üzerinde, allah'ın gönderdiği peygamgerin nereye neden gönderdiğini sorgulayacağınıza gönderdiği nuru, ışığı görün de faydanızı alın vakit varken. bu yazıyı okuyup da namazı hatırlayan müslüman kişi sayısı ne kadar çoğalırsa ben de allah'ın izni ile o kadar mutlu olurum.

allah kullarından onu günde en azından 5 kez anımsamanı istemiş. karşılığında bana nefes vermiş… akıl vermiş… yaşama şansı vermiş… vermiş de vermiş… bunları tek tek düşünürsek 5 kez başı yere koyup, kalbi nur ile doldurmak ne ki?

tartışmaya açmak dahi saçmadır bu konuları… kafirûn sûresi'nde der ki;

"de ki: ey kâfirler. ben sizin taptıklarınıza tapmam. siz de benim taptığıma tapmazsınız. ben sizin taptıklarınıza tapacak değilim. sizler de benim taptığıma tapacak değilsiniz. sizin dininiz size, benim dinim bana."

@gökbürü, varya buraya bir daha yorum yazma. ahmak olan da sensin kokuşmuş beyni olan da… madem şamanistsin niye gelip de buraya yorum yazıyorsun?

hem diyorsun ki araplar kız çocuklarını diri diri gömüyormuş. bre ahmak bu olaylar efendimiz (sav) peygamber olmadan önce yaşanmış. efendimiz'e inanıp da müslüman olanlar ise karıncalar ezilmesil diye ayaklarına zil takmışlar.

diyorsun ki; bu çağda müslüman ve hristiyan olmayı ahmakça buluyorum. sen o ahmaklara kurban ol be! tüm dünya ahmak bir tek sen akıllısın değil mi?

yazık valahi sana. acıdım gerçekten. şamanist olmana sözüm yok! dinimi aşağılamana sözüm var. sana iyi bir sayardım ama anlamayacağını bildiğim için susuyorum. allah ıslah etsin seni.

gökbörü arkadaşgerçekten merak ediyorum hala şamanizme inananlar var mı? yani bir topluluğunuz ve ya ibadet ettiğiniz bir yer var mı? okuyunca bir an inanamadım. hakikaten bilgilenmek için soruyorum yoksa buraya yazdığın yorumlar ve üşünceler seni ilgilendirir onlarla ilgilenmiyorum.

gökbörü ortamı gerdiğinin farkında mısın? en büyük erdem gerektiği yerde susmasını bilmektedir. lütfen sen hep erdemli ol. yani sus!!!

resimler için tşkler wolkanca. güzel derleme olmuş.

gökbörü: yobaz olarak baktığın o insanlardan şu konuşmanla ne kadar cahil olduğunu gösteriyorsun millete.

arapların yıllar önce kervan yolculukları yaparken deve üzerinde satranç oynadıklarını bilseydin eğer "kokuşmuş beyin" tabirinden kendini kastettiğini anlardın cok üretici beyinli ve dünyaya çok faideler sunan sunmaya devam eden genç arkadaşım…

çok güzel bir paylaşım bence çok güzel olmuş allah razı olsun

namaz kimsenin kimseye borcu değildir. namaz demek namini azaltmak demektir.

9 ay evvel dağıstanın bir köyünde bir çocuk dünyaya geldi. yüce allah çocuğun vücudunda ayetlerini çıkartarak imanlı insanların imanlarını kabarttı vede imansız insanlar içinde doğru yola gelmeleri için bu çocuğu vesile olarak seçti. videosunu bütün herkesin seyretmesini tavsiye ediyorum. islamiyet yüce allahın kulları için seçtiği tek dindir.kitaba tersinden bakarsan yazılarını ters görürsün