Kategoriler
Blog

Mimarcasanat.com

Anne iflah olmaz bir tiyatro delisi, Baba edebiyat düşkünü kitap kurdu. Çocuk da işte mimarcasanat.com da sanata merak salmış vaziyette blogda kendini gösteriyor.

mimarcasanat

Zeynep annesi sayesinde çocukluğunu salonlarda tiyatro izleyerek geçirdi, aradan yıllar geçti mimar oldu o hâlâ İstanbul’da tiyatrolarda oyunlar seyrediyor ve diğer tüm sanat dallarına ilgi duyuyor takip ediyor. Babası sayesinde de blogundaki yazıları severek yazıyor. mimarcasanat.com

Bundan sonrasını kendisi yazıyor: mimarcasanat.com/hakkinda

Her ay en az 5-6kere sinemaya gidiyorum.
Tüm ortaokul-lise hayatım bir koroda, bir resim atölyesinde geçti.
Üniversite zamanı dünyadaki şehirleri inceleme fırsatım oldu.
Tabi bir de meslekten dolayı çizime aşinayım…

İşte bütün bunlarla ilgilenmeye, zaman ayırmaya, okumaya, incelemeye, izlemeye bayılıyorum. Fakat o kadar kötü bir hafızam var ki bazen izlediğim bir filmde kimin oynadığını hatırlamaya çalışmam günlerimi alıyor. (4 saat önce izlemiş olsam bile!)

1 sene kadar önce, ilkokul ve ortaokul yıllarında tuttuğum günlükleri buldum. O zaman izlediğim filmleri ve oyunları not etmişim. Çocuk aklımla yorumlarımı bile yazmışım. O kadar hoşuma gitti ki okudukça. E şimdi neden yazmayayım ki dedim. Bir de arkadaşlarım çok sorarlar bana: zeynep ne izleyelim, bu akşam hangi konser var bilmem ne… Dedim online olsun bu iş, herkes ulaşsın okusun. Bir yandan da ben hafızamı tümden yok edeyim, ihtiyacım kalmasın ona…

Bu nedenle mart2010 gibi oluşturduğum blogumda haziran2010’dan beri aktif olarak: izlediğim filmler, oyunlar, dinlediğim müzikler, beğendiğim ressamlar, çizerler ve kitaplarla ilgili bilgileri ve kişisel yorumlarımı yayınlıyorum. Bir de her sene en az 1 ülke gibi bir hedefim vardı, geçen sene Libya’yı yazmıştım. (Aslında o bölümü kapatsam iyi olacak, uğursuz mudur nedir? )