Kategoriler
Hayattan

Hoşgeldin 2010

Başbakan Tayyip Erdoğan bu yıl da kültürümüze yeni deyişler, yeni değerler kattı sağ olsun, 2009 yılı bu açıdan olduğu kadar zamlar ve ölen masum insanlar açısından da zengin bir yıl oldu.

Münevver Karabulut cinayeti, cinayete kurban giden Münevver’in babasının tama anlamı ile medya gerillası olarak savaşması sonucunda sonuçlanana kadar gündemde kaldı, bakın katil yakalandıktan sonra medya da daha göremediniz adamı oysa bazı hastalıklı beyinler kızı katledilen adamın şov yaptığını dahi öne sürmüştü.
Demokratik de bir yıldı, her yerimizi açtık maşallah. Sokaktaki adamın hükümetin yaptıklarına ihtiyacı olmadığı bir yıldı da, hükümetin Türkiye’de seçilmiş milletvekillerinden oluştuğuna inanamadığımız zamanlar bile oldu. Gerçi herkes hak ettiği gibi yönetilir sözü boş da değil, yönetilmek mi yoksa yontulmak mı o da belli değil.

Biraz kafası çalışan biri medya gruplarından bir kaçını ya yana koyup kronolojik olarak incelese, ulan ne kadar farklı iki Türkiye var diye hayrete düşmemesi için, gazetelerin aynı ülke de çıktığına inanamaması için hiçbir nedeni yok. Mesela Samanyolu’nun gündeme ilişkin arşivini alın bir kenara diğer tarafa da mesela Milliyet veya Hürriyetin arşivini alın, yuh dersiniz. Samanyolu kadar hükümetin kıçını yalayan başka bir gazete Cumhuriyet tarihinde var mıdır acaba bunu da araştırmak lazım, arkadaş hiç mi hükümetin yanlış yaptığı bir iş yok.

Geçtiğimiz yılda daha önceki yıllarda Uzan arı bitiren hükümet yaklaşık aynı mantıkla farklı enstrümanlarla Doğan’ı da bitirmeye yaklaştı büyük ihtimalle 2010 da Doğan tamamen fethedilmiş olur. Hepimize hayırlı olsun.

Gazete ve dergilerin bloglara uyuz olduğu bir yıldı. Daha çok teknolojiye ayak uydurdular bu yıl hemen hepsinin iPhone uygulaması var mesela. Yine bedavadan biraz pahalı olan bu fevkalade reklam, pazarlama mecrasını(bloglar) hoyratça kullandıkları bir yıl da oldu ayrıca, istisnalar hariç keş para veren ben daha görmedim, bence geri zekalı bir fikir olan gelin buraya toplanın, yorum yazın, hoplayın, zıplayın şu hediyeyi siz kazanın sistemi tam yılın sonlarında tavan yaptı ki bu akımdan bizim blogda payını aldı ama benim gibi acayip bir adamın sahibi olmasından mütevellit sınırlarımız içine girmeyi başaramadı.

2009 benim kişisel dünyam için çok başarılıydı, oldukça farklı şeyler yaşadım. Birkaç yıldır ilk defa normal bir yıl geçirmenin tadını çıkardım desem daha doğru olacak, nihayet özgür ve insanlarla seks yapma hakkımı kullandığım bir yıla kavuştum. Ayrıca bu yıl içinde dolandırıldım, bir kez daha ahlaklı olmanın şaşılacak bir şey olduğu bir dünyada olduğumuzu hatırlattı, boş delik kalmadı diyebilirim, kulak deliklerim dahil ama en azından geçti gitti yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
2009 çok başarılıydı, en azından istediğim müziği dinleme özgürlüğüm var şu an ve nefes alıyorum.

2010 için hiçbir planım yok, ne kadar plan varsa … o kadar hüsran vardır.

Bu yılı ulusal kanalların tümünde “Hasiktir” ile kapattık, açılımın hasiktirle şenlendiği 2009 da kış günlerine doğalgaza %50-70 zamla girerken asgari ücrete gelen 25TL zam la tüm yurtta coşku ile kutlandı.

Eczaneler, trenler, hastaneler, otobüsler grev yapmayana kız verilmeyen bir yıldı. Başbakanın eczanelerle anlaşamayınca onları kapatıp kendi kurdukları alışveriş zincirlerinde ilaç satacağız demesi ise tüm bunların üzerine ketçap ve barbekü sosu gibi geldi, afiyetle yedik çünkü ilaçlarımızı artık daha rahat alabilecekmişiz yaşasın Erdoğan ve çevresi marketler zinciri, yaşasın kapitalizm, yaşasın liberalizm ve sermayenin kardeşliği.

Bu yeni yılda herkese, daha az dolandırılmak, daha az hasiktir, daha çok battaniye ve daha çok seks diliyorum.

Hoşgeldin 2bin10.