Kategoriler
Kültür Sanat

Hayat Neden Şekil Yapıyor – Feridun Düzağaç

Feridun Düzağaç ın son albümü 2010 yılı içinde çıkan FD7 de en yeni klip Hayat Neden Şekil Yapıyor isimli şarkıya çekilmiş.

Feridun Düzağaç - FD 7

Klibi çok sevdim, şarkı zaten buram buram Feridun Düzağaç şarkısı. Feridun Düzağaç bir rockçı fakat tarzı ile Türkiye’de çok farklı duruyor, tarzına yakın bir yabancı şarkıcı veya grup ben bilmiyorum yani daha doğrusu dinlediğim yabancı şarkıcı ve gruplar içinde bu tarz kimse yok.

Bu yeni klipteki sitilini çok beğendim, özellikle kıs saç, o tür gözlüklerden pek hoşlaşmam ama Feridun’a gitmiş bizi bozar kemik çerçever filan ama saçlar çok iyi omluş. On numara adam, boynundaki şey gözümden kaçmadı FD. Şekil.

Hayat neden şekil yapıyor
Rüzgârında sesin bulutuyla yüzün
Yıldızın yalnızlığına vekil yapıyor beni
Hayat neden şekil yapıyor

Diyorlar ki çözer hekim
Ben yaremi bilirim yarem seni bilir
Böyle derde hekim de kim
Böyle derde neyler hekim

Sarılasın diye bekliyorum açtım kollarımı
Anlamak için soruyorum bana mutluluk yasak mı?

Anladım acım ilacım olmuş eyvah kötü talihim eyvah
Arada bir şevkatine muhtacım
Şimdi belki mutlusundur diye ödüm kopuyor eyvah
Bana acı acı hatıran lâzım

Hayat neden şekil yapıyor
Hadi ordan çekil yapıyor
Çoğu zaman vekil yapıyor
Hayat neden şekil yapıyor

Feridun Düzağaç – Hayat Neden Şekil Yapıyor

Kliple birlikte Feridun Düzağaç sevenler için kurulmuş bir fan sitesini de haber edeyim: http://www.feridunduzagacfan.com/ adresli site Feridun Düzağaç fanlarının toplaştığı mekan.

Bir güzellik daha, unofficall dedikleri şey neyse o(resmi olmayan) işte öyle bir klibi daha çıkmış Feridun Düzağaç’ın, onu da Devrik isimi şarkıya elemanın biri çekmiş fena olmamış aha: youtu.be/TvobdlNv8ZQ. Bu tür unofficall şeyleri destekliyorum daha çok olmalı, vallahi şimdi kamera bol biraz zaman ayırmak, biraz kafa çalıştırmakla her türlü klip yapılır usta, yapın gönderin bana belki Beyaz’a filan çıkarsınız.