Kategoriler
Blog Ivır zıvır

Google rüzgar enerjisi üreten çiftlik satın aldı

Google, yenilenebilir enerji projesi kapsamında ilk yatırımını blogunda açıkladı.

Google rüzgar enerjisi

Dünyanın en verimli rüzgararının bulunduğu Amerika nın ortabatı eyaletlerinden Kuzey Dakota da 169.5 megawatt enerji elde eden bir rüzgar çiftliğini 38.8 milyon dolara satın aldı.

Google şirketlerinin kullandığı enerjiyi bu ve bundan sonra yapacağı yenilenebilir, temiz enerji kaynaklarından sağlamayı düşünüyor, böyle bir politikaları var bunu daha önce çok kez açıkladılar ayrıca çevreci olmaları ile sıkça övünen bir şirket. Bu yeni satın alınan rüzgar çiftliklerinde üretilebilen 169.5 megawatt güç ile 55.000 evin enerjiisi sağlanabiliyormuş.

Google'ın tepesinde ne denli muhteşem, harikulade, vizyoner bir beyin takımı olduğu sırf bu yatırıma bile bakıldığında anlaşılabilir.

Bence Türkiye'de de böyle rüzgar çiftlikleri yapılabilir ve büyük şirketler bunlardan faydalanabilir.

Steve Jobs da geçenlerde 40 milyar dolarımız var ne yapacağımız bilmiyoruz demişti, yuhaaa. Demek ki Apple bu çiftliklerden 100 tane mi 1000 tane mi, off abi yaa çenemiz yoruldu paraya bak hesaplaması bile zor.

Eski wolkanca.com’da Google rüzgar enerjisi üreten çiftlik satın aldı veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google rüzgar enerjisi üreten çiftlik satın aldı için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.