Kategoriler
WordPress

WordPress Auto Save ve Revisions ayarlamak

Varsayılan olarak WordPress siteye eklenen yazıları düzenlediğinizde bir önceki versiyonlarını kaydediyor ve düzenleme yaparken 30 saniyede bir otomatik olarak kayıt yapıyor.

WordPress’in aslında iyi bir özelliği olan Revisions ve Autosave büyük siteler için bazen can sıkıcı olabilir. Bu işlev veritabanında çok fazla sayıda satır demek oluyor ve veritabanını resmen şişiriyor.

Revisions ve Autosave ayarlarını değiştirmek mümkün ancak bunun ayarı admin panelinde yok, yapmak için WordPress ana dizinde bulunan wp-config.php dosyasına veya temanızın function.php dosyasına ekleme yapmak gerekiyor.

Eğer sitenizin dosyalarına FTP’den ulaşma imkanınız varsa wp-config.php dosyasına ekleme yapmak en sağlıklı yol, Revisions limit koymak veya tamamen kapatmak için aşağıdaki kodu wp-config.php dosyasına eklemeniz yeterli:

/*Revisions komple kapatmak*/
define('WP_POST_REVISIONS', false); 
/*Sadece 3 adet revisions saklamak*/
define('WP_POST_REVISIONS', 3);

Autosave kontrolü için de wp-config.php dosyasına ekleyeceğiniz kod aşağıdaki gibi:

/*Autosave 86400 saniye yani 1 gün ayarlamak */
define('AUTOSAVE_INTERVAL', 86400);

Eğer FTP ile sitenize bağlanmanız mümkün değil ama WordPress admin panelinden temanızın function.php dosyasına ekleme yapabiliyorsanız kodlar aşağıdaki gibi:

/*Revisions komple kapatmak*/
if (!defined('WP_POST_REVISIONS')) define('WP_POST_REVISIONS', false);
/*Sadece 3 adet revisions saklamak*/
if (!defined('WP_POST_REVISIONS')) define('WP_POST_REVISIONS', 3);
/*Autosave komple kapatmak */
functiondisable_autosave() {
wp_deregister_script('autosave');
}
add_action('wp_print_scripts','disable_autosave');

İşinize yaracağını umuyorum, selamlar.

wolkanca.com’da WordPress Auto Save ve Revisions ayarlamak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress Auto Save ve Revisions ayarlamak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.