Kategoriler
Internet

Facebook geri zekalı yurdu

Facebook’da gruplar, testler gibi çeşit çeşit gırla. En çok Atatürk, din, kitap vb. konularda açıyorlar bu grupları, bu tür grupları açıp bizim geri zekâlı Facebook kullanıcılarına duyuruyorlar hoop bir bakmışsın çığ gibi büyümüşler. Ben bile 2 gün de tam bin kişiye ulaşmıştım, bilimsel yazıyorum yani kafadan uydurmuyorum, denedim gördüm. Biz profesyonel, bilinçli internet kullanıcısıyız, herkes bizim gibi değil, gurupları, internet sitelerini her türlü kazanç sağlamak için, propaganda için kullanan uyanıkla dolu internet. İşim yüzünden çok geniş bir kullanıcı ağına sahip olduğumdan sebep internet hesaplarımda bunlarla sürekli karşılaşıyorum, insanların bunlara kanmasına, alet olmasına şaşıp kalıyorum.

Mesela sadece bir örnek, kurulan grubun ismi: Atatürk bilmem ne seviyoruz bayılıyoruz. Bunu açıyor ardından büyüyor bir bakmışsın grup da 20bin kullanıcı var. Grubu açan elemanlar 3-5 gün sonra bir bakmışsın grubun ismini şöyle değiştiriyor: Atatürk bilmem ne Allah belanı versin. Buyur.

Benim düşüncem bu grupları açıp uğraşanlar ya gerçekten akıl hastası ya da bir merkeze çalışıyorlar, eğer deliyse bunlar yapacak bir şey yok. Ama eğer bu tür grupları durmadan, bıkmadan, usanmadan açıp açıp uğraşanlar deli değil de belli amaçlara hizmet eden yerlere iş yapıyorlarsa bu bir savaştır. Eh popüler ismi ile sanal savaş. Bu tür grup ve siteleri açanlar için yasalar çıkartılıp cezalandırılmalılar, umarım bu yasa ve kanunlar çok geçmeden düzenlenir.

Gerçekte olduğun gibi sanal dünyada da kullanılan enstrümanlar aynı, Atatürk, din, inanç vb.

Fanatikler çok tehlikeli, kendisini bilgisayarın başında dünyanın hakimi gibi hissedenler çok, başkalarının düşünce ve fikirlerine saygı duymak faziletine sahip insan çok az. Bu tür fanatik ve geri zekâlı insanlar uyanıklar ve düşmanların en sevdiği tipleridir, çünkü onları her türlü kontrol edebilecekleri bir şey vardır ellerinde.

Lütfen blogumu okuyan arkadaşlar sizden rica ediyorum Facebook’da bu tür hiçbir gruba üye olmayın, Facebook da bir gruba katılmadınız diye ne vatan haini olursunuz ne de dinden çıkarsınız. Sadece Facebook değil, internet üzerinde hiçbir grup, hiçbir oluşuma katılmanıza gerek yok bu tür, din, inanç ve kültür konusunda. Sadece ve sadece “gerçekte” tanıdığınız bildiğiniz internet sitelerine güvenin oralarda takılın, yoksa sizin bu değerleriniz yüzlerce yılıdır olduğu gibi bugün de internet üzerinde istismar edilecek.