Kategoriler
Kültür Sanat

Anla işte

ANLA İŞTE Boşuna bu vefasızlıkların, Arayıp sormamaların… Boşuna diyorum işte, Başka kıyılarda, Kısa süreli demir atmaların, Geçici bedensel sarhoşlukların… Her ne kadar arasıra kaçmak istesende, Sevdiğin,aşık olduğun Belki de sevmekten korktuğun, Tek kadın benim Anla işte… Derya Pınar ŞENÖZ

Kategoriler
Kültür Sanat

Ben seni başka dilde sevdim

Kara yağız bir kürt genci; bir türk kızına aşık oldu. Tertemiz sevdiler birbirlerini. Farklı mı olmaları gerekiyordu, aynı yürekle sevmiyorlar mıydı sanki birbirlerini? Onlar siz söyleyene kadar bir kez bile düşünmemişlerdi ırk konusunda insanların onları yargılayacağını.

Kategoriler
Kültür Sanat

Hayalet

Bakmayın sorgulayan gözlerle bana, ne olur. Sorgulamayın sevdamı, sormayın. Yıllardır neyi beklediğimi bildiğiniz halde bana yeni yollar önermeyin. Siz farkında değilsiniz belki ama unut diye başlayan her cümleniz beni nefessiz bırakıyor. Gözlerimde ’onun’ gözlerini görmek istemiyorsanız bakmayın gözlerime. Sormayın bana sevdamın gücünü, anlatsam dayanamazsınız. Hangi yangınlardan bedenim kor olarak çıktığımı nerden bileceksiniz siz?

Kategoriler
Kültür Sanat

Yürekten yüreğe mektup

Yaralım. İyi haberlerini beklerken yine canının yandığını görmek çok acı. Seni izliyordum iki gündür, çocuksu heyecanını, sevdanın verdiği ağırlığı, beklemenin verdiği hüznü okuyordum gözlerinden. Yüreğinin nasıl ağırlaştığını hissettim, keşke dedim keşke ağlayabilse hıçkırarak ama yapamadın biliyorum.

Kategoriler
Kültür Sanat

Dünyanın en fazla remixlenen şarkısı Evrim in

Evrim Tüzün, söz ve müziği kendisine ait olan “Hemen Hemen” adlı şarkı ile The Most Remixed Song of The World – Trance World 2009 – Dünyanın en fazla Remix’lenen sarkisi ödülünü aldı.

Kategoriler
Kültür Sanat

Şarkıdaki hikaye

Yıl 2006… Soğuk bir kış gecesi, Denizli’deyim. Dersten çıktım, dolmuşla sevgilimle beraber kaldığım eve gidiyorum. Dolmuştan indim tam apartmanın kapısına doğru yürürken radyomun kulaklığından yükselen bir şarkı içimi titretti. Lara söylüyordu “unut“.

Kategoriler
Kültür Sanat

Seni seviyorum demenin çeşitli yolları

Seni seviyorum demenin çeşitli yolları var, bu ona seni seviyorum demeden demiş gibi hissettirmekle de olur. Aşağıda bir oyun var, 25 maddeden size en uygun olanı kullanabilirsiniz. Bu oyunda her şeyi söylemek serbest ama “Seni seviyorum” demek kesinlikle yasak. Bu sihirli cümleyi söylemeden sevginizi partnerinize hissettirmenin yolları.

Kategoriler
Medya

Fenerbahçe yarı finalde

Fenerbahçe yarı finale çok yaklaştı. Bu tür maç muhabbetlerinden sonra bizim burası İstanbul’da semt olarak biraz karmaşık ve tenha olduğu için silahlar bir saat kadar hiç susmaz, o gece için bu eli silahlı komşularımız özel olarak mermilerini alırlar önceden ve dan dan dan dan, kafamız duman olur. İşte yine az önce Fenerbahçe’nin Chelsea’yi darmaduman etmesinden […]

Kategoriler
Ivır zıvır

sevgililer günü…aşık veysel: tek bir din vardır, o da sevmek!…

sevgililer günü…aşık veysel: tek bir din vardır, o da sevmek!…, originally uploaded by hera 🙂 . BÖYLE BİR SEVMEK… ne kadınlar sevdim zaten yoktular yağmur giyerlerdi sonbaharla birazcık okşasam sanki çocuktular bıraksam korkudan gözleri sislenir ne kadınlar sevdim zaten yoktular böyle bir sevmek görülmemiştir hayır sanmayın ki beni unuttular hala ara sıra mektupları gelir gerçek […]

Kategoriler
Internet

Suphi olum kanadın nerde?

Blogların tüm interneti işgal etmesi ile blogları bir araya getiren gruplar topluluk siteleri oluşmaya başladı örnek vermek gerekirse “blogkardeşliği“. Dün akşam bir arkadaşımın blogunu okurken ( aslında şu şarkı sayesinde biraz ) yeni bir site ile karşılaştım çok hoşuma gitti YeşilVadi.Org. Yeşil Vadi sayesinde dileyen blogunu tüm insanlığın huzuruna çıkarabiliyor. Takip listesine eklediği bloglara kolaylıkla […]