Kategoriler
Kültür Sanat

Dünyanın en fazla remixlenen şarkısı Evrim in

Evrim Tüzün, söz ve müziği kendisine ait olan “Hemen Hemen” adlı şarkı ile The Most Remixed Song of The WorldTrance World 2009 – Dünyanın en fazla Remix’lenen sarkisi ödülünü aldı.


Evrim Tüzün’e ilgi yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada. “Hemen Hemen” adlı şarkısı tüm dünyadan (İtalya, ABD, Japonya, Fransa, Turkiye, İngiltere, Ispanya…. ) DJ’ler tarafından yapılmış 200’den fazla remix’i yapılınca sanatçı ödüle layık görüldü.

Evrim Tüzün ödül töreninde yaptığı konuşmada “…Hemen Hemen – The Most Remixed Song of The World “Dünyanın en fazla Remix’lenen şarkisi ” ödülü benim için çok anlamlı, bu ödülü ailem, sevdiklerim, bana bu ödülü layık gören hayranlarım ve tüm dünyadan remix’leriyle bu ödülü almamda katkısı olan müzisyenler, sarkıcılar ve DJ’ler için alıyorum. Bu ödülün her bir zerresi aşk / sevgi ile yapıldı, o yüzden şunu söylemem gerekli ki; ‘Ben sevgimi paylaşmaktan korkmuyorum… Sevgimi paylaşmaktan korkmuyorum… sizlerle…'” dedi.

İsmini Hemen Hemen adlı parçasından alan hemenhemen.net sitesinde, bu parçanın 200’den fazla düzenleme ve remiksini dinlemek mümkün. Sayfanın başlığı “The Most Remixed Song of The World – Şimdiye dek en çok remikslenen parça”. Sayfada, müziğin sevmek ve paylaşmak demek olduğu, bunun için ise egoların bir kenara konması gerektiği, çok sayıda DJ ve aranjörün bunu başararak bu projeye katkıda bulundukları belirtilerek, pop, trance, rock, chill, house, electro gibi farklı tarzlardaki remikslerin birbirleriyle rekabet etmedikleri, bir bütünün parçası oldukları vurgulanıyor.

Kaynağım Sabah Gazetesi ve Evrimin kendisi.

Facebook: facebook.com/EvrimTuzun
Myspace: myspace.com/evrimtuzun
Web sitesi: evrimtuzun.com

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Dünyanın en fazla remixlenen şarkısı Evrim in başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.