Dünya Günü AMK

Bugün Dünya Günü, ilk kez 1970 yılında kutlanan Dünya Günü 41 yaşında.

ecologyl

Dünya Gününde genellikle kötü pis tü kaka insan, cici dünya etkinlikleri yapılıyor, biz kötüyüz dünyayı mahvettik, çok kirletiyoruz, çok harcıyoruz vs. Ben insan olarak bu tür etkinliklere karşıyım ama yanlış anlaşılmasın etkinlik tipi ve yapılma mantığına karşıyım yoksa nihai istenen hedefe karşı değilim.

Neden?
Şu yüzden; bir kere en basitinden ve etkileyicisinden dünya nüfusunun sadece ufak bir kısmı dünya kaynaklarının %80’ini kullanıyor, dünyanın tamamına yakın yarısından fazlası dünya kaynaklarının sadece %20’sini kullanıyorken (ki muhtemelen biz de o kısma yakını ABD ve Avrupa harici fakit insanlar olarak), ee banane kardeşim Dünya Günü var de az tuvalet kağıdı harca imiş, olm ben bir defa götümü yıkarım, bizim kültürümüzde tuvalet kağıdı yok ki uyanık, bir siktir git rica ediyorum.

Buna benzer şeyler işte.

Sonra mesela devletler, hükümetler. Toplumu yönlendiren diğer tüm kurumlar ve insanlar, yöneticiler, bunlar asıl üzerine düşen vazifeleri gerçekten yapacak ki bize de sıra gelsin, ee yapmıyorlar ki kardeşim yoksa ben doğa ile iç içe dünyayı da insanı da seven biriyim ama onlar? Değil, mesela büyük şehirlerde ki yapılanmaya bakın ve gerisini koy verin, İstanbul'un semtlerine gidin gezin ondan sonra gelin bana Dünya Günü deyin, hiç işim olmaz dünya münya kardeşim önce herkes kendi işini adam gibi yapsın ondan sonra millete mesaj versin.

Dünya günü etkinlik filan, bunlara karşıyım.
Yanlış anlaşılmasın ben aslında bu isimler adında yapılan şeylere karşıyım çünkü mantıksız, çünkü gereksiz, aslında yapılması lazım olan şeyi yapmıyoruz. Yapılması gereken şey her binanın uzunluğu kadar bahçe ve açık alan olma zorunluluğu, ucuz işçiler çoğalsın diye sıkış kıkış mahalleler oluşturan bu sistemin taa AMK banane lan Dünya Gününden.

AMK

Ohhhh.
Teşekkür ederim.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.