Kategoriler
Hayattan

İstanbul'a deniz altında 7 katlı otel

Denizaltında otel2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul, yeni turizm projeleriyle dünya turizminin de başkenti olmaya aday. Dünyada ilk kez deniz altında 7 katlı otelin İstanbul'da yapılacak olması, İstanbul'u kültürel değerleri yanında turizm açısından da iddialı bir konuma taşıyor. Tanrıverdi Holding'in Beşiktaş'ta 100 milyon dolar bütçeyle yapacağı otel, 2010'da tamamlayacak. Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi otelin 7 yıldızlı olacağını söyleyerek, "Anıtlar kurulu başta olmak üzere bütün ilgili yerlerden izin aldık ve Beşiktaş'taki Deniz Müzesi ile Dolmabahçe Sarayı arasındaki eski tütün binasını yıktık. Dünyada da ilk defa denizin altına 7 kat ineceğiz" dedi. Deniz altında 6 katlı otel yapımına ilk kez Fiji Adası'nda başlanmıştı. Amerikan şirketi Bruce Jones tarafından Fiji Adası açıklarına 160 milyon dolarlık bütçeyle yaptırılan Poseidon'un açılışı için geri sayım başladı. Dünyanın deniz altında 6 katlı ilk sualtı oteli bu yıl hizmete açılacak. Mercan kayalığı manzaralı Poseidon denizin 20 metre altında inşa ediliyor ve otelin odaları denizaltına benzeyecek şekilde yapılıyor.
Denizaltında otel

Eski wolkanca.com’da İstanbul'a deniz altında 7 katlı otel veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, İstanbul'a deniz altında 7 katlı otel için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

ya tam uyurken köpek balığı çarparsa cama 🙂
artık fıttırırım.

valla muzlupasta abla doğru diyor 🙂 bir köpek balığı daahda ötesi baline gelse buna nasıl dayanacak o cam geçenlerde googleboyun blogunda bir balına gördüm maşallah şeyi o otel kadar zaten 🙂 inşallah yakınlarda bir yere kurarlar sözde kültür başkenti olcak istanbul bu gördüğüm en büyük yenilik :d