Kategoriler
Hayattan

Dövme abdesti bozar mı?

Çok merak edilen ve doğru yanlış çeşitli cevapları olan enteresan bir soru. Aslında cevabı basit, fakat konuların birbirine karıştırılmasından dolayı bizim de kafamız karışıyor. Kafanız karışmasın diye yazıyorum, kalıcı dövme abdeste engel değildir, bozmaz.

wolkanca dovme

Diyanet:
Dövme yaptırmak yasaklanmış olmakla birlikte, deri üzerinde suyun alta ulaşmasına engel olacak bir tabaka oluşturmadığı için gusül ve abdeste “engel değildir”.

Hakiki dövme yaptırmak İslam dininde doğru olmayan bir iştir, yasaktır. Fakat Dövme yatırdıysanız abdestimize bir şey olmaz.

Geçici dövme ise abdeste engeldir, yapıştırma yöntemi ile deri üstüne yapıldığı için ve suyun deriye ulaşmasına engel olacağından abdeste engel olur.

Yani özet geçersek. Harbi dövme günah ama abdeste mani değil, geçici dövme günah değil ama abdeste engel.

Eski wolkanca.com’da Dövme abdesti bozar mı? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Dövme abdesti bozar mı? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.