Kategoriler
Gündem

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Şehitlerimiz ve Van depremi bu yıl 88. kutladığımız Cumhuriyet’in Bayramı kutlanmıyor, sadece çelenk bırakma gibi sembolik birkaç işlemden başka kutlama yok.

Cumhuriyet Bayramı

Bence çok saçma ve gereksiz bir uygulama, neden olduğunu anlatmaya çalışayım. Öncelikle Cumhuriyet Bayramında zaten kimse dansöz oynatmıyor, öyle çok çok abartılı bir durum pek olmuyor sadece milli duygular, beraber yaşama ve Cumhuriyet sevinci gibi şeyler ve resepsiyonlar gibi şeyler yeme içme hoplama zıplamalar kaldırılmış olsa geri kalan her şey normal yapılabilirdi bence çok da güzel olurduu bu dönemde.

Kararı veren hükümet bana sormadı, kimseye de sorduğunu sanmıyorum, böyle kafalarına göre işler yapmaları hiç hoş değğil benim gibi çok insan Cumhuriyet Bayramı gibi ülkemiz için çok önemli olan bir bayramı hadi bu sene yapmayalım diyemezsin ki.

Cumhuriyet Bayramının neden kutlandığını önce bir anlamak lazım, bu bayram içi boş 3. dünya ülkesi kurtuluş bayramı gibi değil, anlamı, manası çok büyük olan bir bayram. Cumhuriyet Bayramı beraber savaşan Türkiye halklarının düşmanı yenip kendi ülkelerini kurma, savaşı kazanıp yepyeni bir dönemi başlatmanın bayramıdır, şu an da hep beraber üzüntülü, kötü zamanlar yaşadığımız bu vatanın canla başla, kanları ile savunan ve kazanan Kürt, Türk sırt sırta veren insanların bayramıdır.

Başbakanımızı gerçekten çok severim, iktidarın çok iyi işler yaptığını düşünen insanlardan biriyim ama bence bu anlamı büyük bayramı yapmamak, erteleme kararı almamak lazımdı, sadece resepsiyonları yapmamak ama diğer kutlamaları ve geçişleri yapmak gerekirdi, özellikle Vatan caddesinde ki yürüyüşün olmaması beni çok üzdü.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.