Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Şehitlerimiz ve Van depremi bu yıl 88. kutladığımız Cumhuriyet'in Bayramı kutlanmıyor, sadece çelenk bırakma gibi sembolik birkaç işlemden başka kutlama yok.

Cumhuriyet Bayramı

Bence çok saçma ve gereksiz bir uygulama, neden olduğunu anlatmaya çalışayım. Öncelikle Cumhuriyet Bayramında zaten kimse dansöz oynatmıyor, öyle çok çok abartılı bir durum pek olmuyor sadece milli duygular, beraber yaşama ve Cumhuriyet sevinci gibi şeyler ve resepsiyonlar gibi şeyler yeme içme hoplama zıplamalar kaldırılmış olsa geri kalan her şey normal yapılabilirdi bence çok da güzel olurduu bu dönemde.

Kararı veren hükümet bana sormadı, kimseye de sorduğunu sanmıyorum, böyle kafalarına göre işler yapmaları hiç hoş değğil benim gibi çok insan Cumhuriyet Bayramı gibi ülkemiz için çok önemli olan bir bayramı hadi bu sene yapmayalım diyemezsin ki.

Cumhuriyet Bayramının neden kutlandığını önce bir anlamak lazım, bu bayram içi boş 3. dünya ülkesi kurtuluş bayramı gibi değil, anlamı, manası çok büyük olan bir bayram. Cumhuriyet Bayramı beraber savaşan Türkiye halklarının düşmanı yenip kendi ülkelerini kurma, savaşı kazanıp yepyeni bir dönemi başlatmanın bayramıdır, şu an da hep beraber üzüntülü, kötü zamanlar yaşadığımız bu vatanın canla başla, kanları ile savunan ve kazanan Kürt, Türk sırt sırta veren insanların bayramıdır.

Başbakanımızı gerçekten çok severim, iktidarın çok iyi işler yaptığını düşünen insanlardan biriyim ama bence bu anlamı büyük bayramı yapmamak, erteleme kararı almamak lazımdı, sadece resepsiyonları yapmamak ama diğer kutlamaları ve geçişleri yapmak gerekirdi, özellikle Vatan caddesinde ki yürüyüşün olmaması beni çok üzdü.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

yahu cumhuriyet bayramı;bir milletin,yaşamak için öldüğü,acı çektiği zamanların,bin bir türlü derdin tasanın olduğu,anadoludaki halkın yarasının deşilmiş olduğu zamanları ardında bıraktıktan sonra kutladığı en şerefli bir bayramdır.kıyamet kopsada cumhuriyet bayramı benim şeref,haysiyetim,onurumdur. bu bayramı yapabilmemiz için binlerce şehit verdik….şimdide bazıları gelmişler zelzeleyi bahane ederek bayramı iptal etmişler..bir tek bahane zelzeleyle kalmamış,cumhuriyet adına ölen 24 askerimizin,uğruna öldüğü değerin kutlamasını onlar için kesmişler..ya hiç beyni çalışan insan yok mu şu türkiyede,hükümet kimseye sormadan bu kararı veriyorsa eğer muhalefet denen üç beş beyinsizden oluşan insanlar ne boka yarıyosunuz.ulan bunu düşünemeyen adamdan muhalefet felan olmaz.sayın kemal kılıçdaroğlu senin kadar boş beleş bir adam yok bu memlekette…şahsen chp yi savunan bir vatandaş olmam hususunda bu adamdan nefret ediyorum!!!