Kategoriler
Ivır zıvır Konuk Yazar

Veni Vidi Vici

Veni Vidi Vici yani geldim gördüm yendim olayı. Veni Vidi Vici Julius Sezar tarafından Roma Senatosuna yazlılmış ZELA Savaşındaki zaferi anlatan mektupta geçer. Veni Vidi Vici'nin Türkçe karşılığı "geldim gördüm yendim" dir. Hatta dikkat eden arkadaşlar bilirler marlbo** adlı s*garanın kapağının en üstünde küçük bir şekilde yazılmıştır. ( valla bizi de hocamız söyledi 🙂 )

Bakınız ekşi sözlükte "Veni Vidi Vici"

yaz gecesi. etraftaki çay bahçelerinden beyin sken "piyanist şantör"lerin org sesleri. sinir bozucu bir kişi ukalalık etmekteydi. bir kızın da sinirleri feci bozulmuştu ortamda. ve olaylar şöyle gelişti:
ukala: bidibidibidibidibidibidibidibidibidibidi eeeeeeeeee ne demiş jül sezar veni vidi vici…
kız: sezar girsin sana yaaaaa sensin vicivicivici!!!

veni vidi vici


Aslında Veni Vidi Vici konusu Edebiyat dersimizde hocanın verdiği ara ile ortaya çıktı.
Konu: Amerika, Coco Cola, mc donalds. Hocamız: "aslında amerikanın bir ülkeyi ele geçirmesi için o ülkeye savaş açması gerekmez düşünsenize savaş bu onla asker onca silah, mermi. Eyer bir ülkeye Coco Cola, Mc Donalds girdiyse zaten Amarika o ülkeyi kazanmıştır. Hatta marlbo** adlı s*garada Veni Vidi Vici yazar. Geldim gördüm yendim."

Eski wolkanca.com’da Veni Vidi Vici veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Veni Vidi Vici için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

Veni Vidi Viciiçin 7 yanıt

roma imparatoru sezar'ın "veni vidi vici" (geldim, gördüm, yendim) sözünü tokat'ın zile ilçesinde söylemiş. doğrumudur?

yane veni-vidi-vici 'black hawk down' gibi birşey. savaş anında söylenen telsiz kodu bir nevi 🙂

veni vidi vici geldim gördüm yendim anlamı na gelir sezarın ünlü bir sözüdür