Kategoriler
Hayattan

Bu mudur yani eğlence?

Bu yazıyı yazmak için çok düşündüm aslında gelecek tepkinin ve desteğin dozajını kestiremediğimden olsa gerek. Taksime uzun zamandır gitmiyorum ama gitmemek için herhangi bir sebepte bulamıyorum kendimde. Aslında gidince çok eğleniyorum Hayko Cepkin vari insanların garip saçları çok fazla ilgimi çekiyor, çok eğleniyorum.


Kendi gözlemlerimle size Taksimden bahsetmek istiyorum biraz, Taksim istiklal caddesinden. Aynı anda 50-60 bin her türden insanın hapisteymiş gibi volta attığını hayal edin (İstanbul da ikamet etmeyenler ve İstanbul hiç gelmemiş kişiler için örneklemeye yapayım dedim) bu insanların içerisinde travesti, evden kaçmış kız kurusu, simsiyah makyajının arkasında aslında çok masum bebek yüzlü insanlar, torbacılar, satıcılar, hayatını bedenini pazarlayarak kazanan insanlar, gelir düzeyi ultra lüks olanlar, olmayanlar, rockçılar, punkçılar. Kısacası daha sayamadığım bir çok kitleye mensup kişiler mevcut.(bunların içerisinde en ilginci travestilerdir).

Birazda ara sokaklara geçelim isterseniz. Aslında ben erkek başıma tırsarak girdiğim o ara sokakların içerisinde her şey var be anacım. Sakin mütevazi kendi müziğini yapıp elit insanların takıldığı çok kaliteli mekanlarda var, bodrum katında karanlıkta kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan, kendi kitle kimliğini oluşturma telaşesi içerisinde 17-18 yaşındaki gençlerin takıldığı rock barların yanında gay barılarda vardır ki işte o noktada siz hiç bir şey yapamazsınız, gördüklerinizi arkadaş arasında “lan Taksime gittik barların olduğu yere gay barın oradan geçiyorduk şöyle yapıyorlardı beaa” diye anlatamazsınız, kelimeler kifayetsiz kalır (anladınız umarım) Rock barların aslında diğer barlara oranla daha fazla tercih edildiği Taksimde eğlencenin dozu azıcık aştığında ise kan gövdeyi götürüyor. Evet yanlış okumasınız kan akıyor resmen. Şöyle ki; sahneye solistimiz çıkar 3-5 şarkısını söyler milletin asıl koptuğu yerde solistmiz önceden hazırlanmış olan kırmızı boyayı yüzüne sürer ve eğlence X2 şeklinde devam eder ve bizde buna eğlence deriz değil mi?

Yılbaşında yaşanan rezillikleriyle, her mitingi olaylı olan, manita avında olan apachileri ile ün salmış olan Taksim ne zaman adam olur sorusuna cevabım; hiç bir zaman! Saygılar efendim.

Yazar Onurius İleşitim