Kategoriler
Blog

Blogumun 1 aylık yazısını nasıl kurtardım

Geçenlerde blogun veritabanını dağıtmıştım ve tam 1 aylık yazı, yorum ve diğer tüm veriler silinmişti, neyseki geçen haftaya kadar yazılan yazıların içinde bulunduğu bir yedeği WordPress XML Export eklentisi sayesinde almıştım. WordPress XML Export ile aldığım yedeği WordPres’in import menüsünden import ettim ve gördüğünüz gibi blogun yaklaşık 1 aylık geçmişini kurtarmış oldum.
WordPress XML Export ile kendi hostinginizde kurduğunuz WordPress blogunuzun yedeğini Wp’ye özel kodlanmış bir XML dosyası halinde alabiliyorsunuz, bu eklenti ile aldığınız yedeği istediğiniz bir WordPress bloguna import edebiliyorsunuz, yazar, kategori, tarih ve yorumlar gibi yazıların bilgilerinizde yedekliyor.
Eklentiyi kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı hatalardan bazıları şunlar; Wpvideo eklentisi ile blogunuza koyduğunuz youtube vb. videoları almıyor bunun yerine sadece youtube videosunun bağlantısını koyuyor, etiketleri kategori olarak ekliyor, dosya büyükse büyük sabır gerektiriyor çünkü çok uzun sürebiliyor import etmesi ve son olarak bu WordPress XML Export eklentisini çalıştırıken önerim eklentileri deaktif etmeniz.