Kategoriler
Blog

Blogumun 1 aylık yazısını nasıl kurtardım

Geçenlerde blogun veritabanını dağıtmıştım ve tam 1 aylık yazı, yorum ve diğer tüm veriler silinmişti, neyseki geçen haftaya kadar yazılan yazıların içinde bulunduğu bir yedeği WordPress XML Export eklentisi sayesinde almıştım. WordPress XML Export ile aldığım yedeği WordPres’in import menüsünden import ettim ve gördüğünüz gibi blogun yaklaşık 1 aylık geçmişini kurtarmış oldum.
WordPress XML Export ile kendi hostinginizde kurduğunuz WordPress blogunuzun yedeğini Wp’ye özel kodlanmış bir XML dosyası halinde alabiliyorsunuz, bu eklenti ile aldığınız yedeği istediğiniz bir WordPress bloguna import edebiliyorsunuz, yazar, kategori, tarih ve yorumlar gibi yazıların bilgilerinizde yedekliyor.
Eklentiyi kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı hatalardan bazıları şunlar; Wpvideo eklentisi ile blogunuza koyduğunuz youtube vb. videoları almıyor bunun yerine sadece youtube videosunun bağlantısını koyuyor, etiketleri kategori olarak ekliyor, dosya büyükse büyük sabır gerektiriyor çünkü çok uzun sürebiliyor import etmesi ve son olarak bu WordPress XML Export eklentisini çalıştırıken önerim eklentileri deaktif etmeniz.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Blogumun 1 aylık yazısını nasıl kurtardım başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

bak işte bu güzel haber volkan abi, hayırlı uğurlu olsun. 🙂
iyi bloglamalar yeniden. 😛

volkan ben demişdim canım sen bir yere yedek almışsındır diye canım o kadar veri tabanıyla oynuyorsun ki yedek alman bir zorunluluktur kardeşim neyse fazla karıştırma selamlar

sevindim volkan abi yazılarını kurtarmana 🙂 bunun şerefine bir parti düzenleyelim 😀 😀

peki bu eklenti yazıların içine koyduğumuz resimleri de yedekliyor mu?

ben metin editöründeki dosya ekleme aparatından resim ekliyor sonra onu yazıya ekliyorum. bunu da kapsayacak şekilde bir yedek alabilir miyim?

artık bu eklentiye gerek kalmadı wp nin yeni versiyonu ile bu tümleşik hale geldi.
resimler ve dosyaları buradan yedekleyemiyoruz, onları ftp den yedeklemek gerekiyor.
ben genelde imageshack.us u kullandığım için o zamanlarda o sorunuda kolay aşmıştım.
önemli olan veritabanıydı benim için.

kolay gelsin.