Blogger Wolkanca hakkında

Değerli arkadaşlar blogumuzu zevkle takip ettiğinizi biliyoruz fak ettiğiniz gibi artık Google'ın Blogger hizmetini kullanıyoruz, size blog hakkında birkaç konuyu bildirmek için yazıyorum bu yazıyı.


Blog.wolkanca.com adresi burada çalışıyor, buraya aktarılmayan içerikleri Blogger eksik dosya barındırma sistemi ile burada bulamadıysa www.wolkanca.com da arıyor ve onu getiriyor. Bunun(missing files host) hakkında detaylı bilgi şurada yazılı. (blogun gerçek adresi: http://wolkanca.blogspot.com)

Wolkanca.com da ana sayfası buraya yönlendirilmiş durumda ve o da orada bir dosyayı bulamazsa buraya yönleniyor. Tabii burada Blogger da istediğimiz gibi at oynatamıyoruz 🙂 bu yüzden herhalde sadece ana sayfayı gösteriyor bulamadığında.

Wolkanca.com'un 3-5 gün ddos saldırılarına maruz kalması nedeni ile ulaşılmaz hale geldiği doğru fakat bunun üstesinden başarı ile geldik, maalesef birçok yapmam gereken işleri ertelememe neden olsa da parasal açıdan oldukça faydalı oldu, hem artık barındırma hizmeti için daha az para veriyor olacağız. (hikayeyi Alexa sitesi grafik ile ortaya koymuş: alexa.com/siteinfo/wolkanca.com)

Blog Wolkanca’nın Blogger da olmayan yazılar tamamen önbellekte olacağı için oradaki yazılara yapılacak yorumlar aynı gün veya aynı hafta görünmeyebilir, yani bu önbelleği ne zaman silip yenileyeceğimize bağlı. Burada ise sorun yok, buradaki yazılara yapacağınız yorumlarda bir Google hesabınız olması iyi olur veya OpenID, TypePad, WordPress, LiveJournal, AIM gibi profillerinizle de yorumlarınızı yapabilirsiniz.

Yazar arkadaşlar yazdıklarını lütfen yayınlamasınlar, onları altlarına bana iletmek istedikleri herhangi bir notla taslak olarak bıraksınlar. Yazarların yazılarında profillerinin görünmesi vb. gibi şeyler için çalışıyoruz, Blogger geliştirmesi WordPress’den daha sıkıntılı çünkü XML ile kendine özgü bir yapıyı kullanıyor.

Blogger’da olmaktan çok mutluyuz 🙂 Nahnu.Org‘da Blogger a geçsin istiyoruz.

Erman'a ilgilendiği için teşekkür ederim;
Blogger – İstediğiniz Miktarda Rastgele Yazıyı Listeleme
Blogger Blogunuza Yaptığınız Yorumlar Daha Belirgin Gözüksün

Şarkı bulamadım koyacak 🙂 Biraz sonra bulup koyarım.

Buldum.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.