Firefox WordPress yardım eklentisi

Bu bir Firefox eklentisi, wordpress.com da veya kendi sunucunuzda var olan WordPress bloglarınızı yönetmenize yarayan ve birçok kolaylık sğlayan bir firefox eklentisi.

Eklentiyi kurduktan sonra ayarlardan blogunuzu veya bloglarınızı tanıtıyorsunuz ve başka ayar gerekmiyor, eklenti daha sonra Firefox tarayıcının sayfada herhangi bir yerinde sağ tık yaptığınızda menüsü açılıyor oradan sunduğu kolaylıkları görebiliyorsunuz.

Sunduğu kolaylıklardan sadece bir kaçı;

  • WordPress Codex sayfalarını kategorilenmiş halde sunuyor
  • WordPress yardım sitelerinde aramalarda arama terimlerinizi renklendiriyor.
  • Bir tıklama ile blogunuzun yönetim paneline gidebiliyorsunuz.
  • Yeni WordPress versiyonları çıktığında sizi uyarıyor.
  • Birden fazla blog profilleri ekleyebiliyorsunuz, bu hem wordpress.com hem de diğer sunucularda var olan WordPress blogları olabilir.
  • Özel kısayollar oluşturabiliyorsunuz, örneğin yorumlar için bir kısayol oluşturup direk yorum onay sayfasına gidebilirsiniz.

WordPress Helper Firefox eklentisi

Bu eklentiyi kullanabilmek için elbette Firefox browser'a sahip olmalısınız, blog yazarıysanız zaten büyük ihtimalle Firefox tarayıcı kullanıyorsunuzdur, eklentiyi indirmek için ve diğer bilgiler için eklentinin adresi: schloebe.de/firefox-extensions/wordpress-helper/

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

türkçe firefox 3 için kısa bir anlatım:

mozilla firefox’un en son sürümü firefox 3, yenilenen özellikleri ve kolay kullanımıyla, yine internet explorer’in en büyük rakibi. açık kaynak kodlu ve ücretsiz tarayıcı firefox bu sürümüyle de hızlı gelişmiş: internet ve bilgisayara daha uyumlu olmasının yanı sıra, interneti daha rahat kullanmanızı ve internette yapacağınız her işi daha az tıkla yapmanıza olanak sağlıyor. bu sayfada türkçe olarak sunduğumuz firefox’un genel özelliklerini, görünümünü, videolu anlatımını dosya bilgilerini göreceksiniz. (türkçe firefox 3)

genel özellikleri:
etiketleme özelliği: internet adreslerini etkiletleyin, etiketlediğiniz adresi hemen bulun: adres çubuğundaki yıldıza 2. tıklamanızda etiket (tag) ekleyebiliyorsunuz.
akıllı adres çubuğu: daha önce girip adını hatırlamadığınız siteleri, firefox adeta isimleri ve title’larıyla ekliyor. adres çubuğuna siteyle ilgili yazacağınız herhangi birşeyde istediğiniz sonuçlar karşısınıza çıkarıyor.
kolay yerimleri ekleme: adres çubuğunuzun sağında yer alan yıldıza tek tıklama ile bulunduğunuz sayfayı yer imlerinize ekleyebiliyorsunuz.
virüs güvenliği: bilmediğiniz ve güvenli olmayan sitelere girdiğinizde, firefox size bu sitenin güvenli olmadığı konusunda bir uyarı verir.
hesap hırsızlığı güvenliği: internette yapacağınız alışverişlerde, banka hesaplarınıza girişte ya da önemli hesaplarınıza girişlerinizde, tarayıcı seçiminiz yine önem kazanıyor. firefox 3 bu konuda tam destek sağlıyor. ayrıca girdiğiniz web sitesinin yasallığını, kime ait olduğunu. sitenin, sizin parolanızı kaydedip kaydetmediğiniz; site üzerinde sağ tık, “sayfa bilgilerini göster” ardından “güvenlik” sekmesinden inceleyebilirsiniz.
istenmeyen siteleri engelleme (ebeveyn kontrolü): firefox 3, istenmeye sitelere ve istenmeyen indirmelere karşı da önlem alır.
otomatik antivirüs: firefox’unuzla indireceğiniz dosyalar, firefox’a entegre edilmiş antivirüsle kontrol edildikten sonra size sunulur.
eklentiler: firefox’un diğer tarayıcılardan büyük bir artısı olarak bilinen eklentileri, tarayıcınızı kendinize göre kişiselleştirmenizi sağlıyor. buradan dilediğiniz eklentiyi tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. (eklentiler otomatik ve istediğiniz taktirde güncellenir. yine dilediğinize göre dilediğiniz eklentiyi kaldırabilirsiniz.)
şifre yönetimi (parola yönetimi): şifre hatırlama seçeneğiyle birlikte, daha önce girdiğiniz ve otomatik çıkan “hatırla” seçeneğine tıkladığınızda, birdahaki girişinizde şifrenizi tekrar girmenize gerek kalmayacak. (dikkat: kendi bilgisayarınızın dışında “hatırla” seçeneğini işaretlememeniz gerekiyor.)
otomatik güncelleştirme. herhangi bir güvenlik açığında, ya da herhangi bir güncellemede, otomatik olarak güncelleştirme sunulur. güncelleştirme istediğiniz taktirde anında yüklenir ve entegre olunur.
pop-up / otomatik açılır pencere engelleyicisi: otomatik açılır pencereler (pop-up) siz istemediğiniz sürece açılmayacak. rahatsız edici olabilen pop-up’lar bazen çok sıkıcı oluyor. ama firefox siz istemedikten sonra pop-up’ları engelliyor. engellenen pop-up’ları sayfanın üstünde bulunan, “engellenmiş pop-up’lar” bölümünden açabiliyorsunuz.

dosya bilgisi:
dosya boyutu: 7 mb
sürüm: firefox 3.0.5
üretici firma: mozilla corporation
download: http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.0….

altıntı: http://downhack.com/15-turkce-firefox-3-indir.htm…