Kategoriler
Ivır zıvır

Başbakanla uyanmak

Öncelikle sevgili dostlar Başbakanımı seviyorum nokta kom, şimdi devam edebiliriz.

Sabah ev telefou çaldı, inanabiliyor musunuz evimin telefonu çaldı, bu inanılmaz çılgın bir şey, belki de bugünün tüm çılgınlığını başlatan işaret bu telefon sesiydi, belki de. Yoo öyle demeyin ev telefonları artık öyle kolay kolay çalmıyor malum diğer iletişim araçları yüzünden o da televizyon gibi bir kenarda unutlumuş şekilde duruyor, işte her ay Türk Telekom sağolsun faturalarla hatırlatıyor başka da bir işe yaradığı yok.

Bayhan ölmedi yaşıyor

Her neyse işte telefon çaldı hakkatten, lan bu ne dedim açtım. Anam –Alo dedim demez olaydım yine o hiç sevmediğim tip telefonlardan biri çat başladı konuşmaya –Merhaba, ben Esenler Belediye Başkanı bilmem ne diye. Önce sandım lan gerçekten beni arıyor adam seçim de var ya o yüzden herhalde sonra –şişşt aloo dedim baktım cevap yok evet o acı gerçekl, anladım, bu bir teyp kaydıydı.

Ak Partinin seçimlerde kazanmasının geçrek sebebi çok zeki olmaları, çok çalışmaları kim ne derse desin bence %85 bu yüzden kazanıyorlar daha ilk andan itibaren R.Tayyip Erdoğan tipi çalışma. İyi dedim dinledim 3 dakika, Başbakanımız sizin mahallede bir parkı açacak dedi telefon. İyi dedim n’apalım açsın benim işim var mahalle sınırları dışında olacağım o yüzden rahatım, çıkacağım dedim ve 30 dakika sonra evden çıktım.

Ama hayır, hükümetin benim üzerimdeki oyunları burada bitmiyordu, benim için özel polis barikatları ile ve yunuslarla bekliyorlardı ve ben bunlardan habersiz bir taksiye binmek üzereyken taksicinin ceketinde AKP rozeti olacağını da herhalde tahmin edemezdim sayın okuyucu.

Sokaktan çıkarçıkmaz Başbakanın kocaman pankartları önüme durdu, -dur yolcu bastığın yerleri ’toprak’ diyerek geçme, tanı! Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Der gibi bir hali vardı, o his nasıl bir şey Tanrım, oh my fuck.

Bindim ben taksiye, çat ilk kavşakta çevirme, polisler kapatmış yolları. Bu arada çevirme güzel kelimedir hani kuzu çevirme filan ama büyük kentlerde çevirme deyince anladığımız şey genelde –emniyet kemeri takılacak, tak! dır.

Elinde elektroik aletle yunus dedi –selamun aleyküm!, hah dedim amk, olm bu sefer tamam, işin bitti buraya akdarmış. Çıkardım kimliğimi verdim -aleyküm selam diyerek tabii 🙂 (polis selamün aleyküm diyerek çeviriyor bu arada ilk kez başıma geldi kayıtlara geçsin yaz kızım, bu arada başımda şapkamda var ha bence o yüzden çevirdi polis).

Baktı etti ve evet buldu, yine eski karımla alakalı bir vaziyetler, hey Allahım dedim hey güzel Allahım, sen beni ne zaman sınamayı bırakacaksın yeter diyeceksin bu mazlum kuluna. Neyse dedi siz böyle şöyle ben de deim evet ben öyle böyle olabilir. OK dedi görüşürüz tamam, anlaştık devam ettim yola. Teşekkürler Tanrım.

Ama daha bitmemişti, hükümet tüm güvenlik ve diğer iç işleri bakanlığına bağlı güçleri ile bana özel planlar yapmıştı, taksiciyle sohbet ederken lan bir baktım adamın cekette rozet, AK Parti rozeti takmış adam, –olm dedim Volkan akıllı ol aman pot kırma sen koyu bir Tayyip Erdoğan hayranısın düz güzel lafları inene kadar. Düzdüm.

Yol bitmiyor, taksici de bitmiyor. Ben bittim. Trafik acayip o da bitmiyor. Abi bitti yol ve ben indim ama nasıl terlemişim, nasıl! 🙂

Bir daha başbakanla uyanmak istemiyorum arkadaşım, rica ediyorum bizim mahallede başka bir şey açmasın ki zaten bizim mahallede boş yer de kalmadı, bir camilik yer var onu da yapıyorlar seneye biter inşallah Tayyip Erdoğan açmaz da sıkıntı yaşamayız.
Bir defa bizim burada Demirel fabrika açmıştı, ne güzeldi arkasındaydım ben adamın keldi fabrikayı kapattılar sonra ama olsun 🙂 Güzeldi bu kadar polis yoktu keskin nişancıları saymazsak.

Dön bebeğim.

Resimde gördüğünüz afiş Bayhan’a ait, Bayhan ölmemiş yaşıyormuş hatta adam konser veriyor.

Alisamiyen stadını harbiden yıkmışlar abi nasıl içim cız etti.

Şu Sony Z serisi laptopa öldüm bitim kül oldum, Mac hikaye bunun yanında.

100TL ye ev vereceklermiş, abi rica ediyorum gençlere verin 30 yaş üstüne vermeyin amk. Gençelere verin evlensinler çiftleşsinler evlerinde rahat rahat.

Ve çılgın bonuslar…

Şu aşağıdaki şarkının adı neydi ya?