Kategoriler
Ivır zıvır

23 Nisan 2009

23-nisan-200923 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Ulu önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, yeryüzünde örneği olmayan tek gün ve bu bizim, milletimizin bir onuru, gururu.

Şimdilerde hava şartlarını bahane göstererek iptal edilen törenler, ecnebilere satıp özelleştirdikleri firmalara sponsor, şempanze ettirseler de ben hatırlarım çocukken karla karışık yağmur altında tüm şehri yürüyerek dolaştığımızı.

İnsanlar çok geri zekalı, bunu yürekten yazıyorum. Yani inanın bu geri zekalılar yüzünden, küçük hesaplar yapıp büyük resimleri göremeyen beyinsizler yüzünden halimiz harap. Büyük dönemeçlerden geçiyor ülke, ya bu millet Atatürk Cumhuriyetine sahip çıkacak, ya bu millete tümü unutturulacak.

Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan bayramını kutlarım.

23 Nisan 2009için 7 yanıt

hocam yavaş yavaş bütün benliklerimizi kaybediyoruz.
nerde o heyecan duyduğumuz güzel bayramlar? hangi çocuk şimdi " yarın bayram " diye heyecandan yatagında uyuyamayacak? hangi çocuk annesinin elinden tutup "hadi stada gidelim" diyecek?

bir başka konu; bu türk telekom'un 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı'na sponsor olması. ne kadar acı. çocuklara bağış edilen bir bayram, nasıl reklam aracı olarak kullanılır aklım almıyor.
dediğin gibi: insanlar çok gerizekalı… bir özel tim başkanının eğitim alanında cephane çıkan ülkeden ne beklerizki?

dışarıda, o soğukta, stadta değil oraya kadar bando eşliğinde yürüyerek gitmek dikildiğimiz yerde donduk resmen. mecburdu kutlama iptal edilmeye ki ben marmara da yaşıyorum doğu illerini düşünemiyorum. stad kutlamaları zaten çocuklara resmen işkence. görevli öğrenciler oyunlarını sergiliyor oturanlar, izleyiciler görüyor ama okulladan katılan sırf bulunmuş olmak için oraya götürülen biz öğretmen ve öğrenciler düşünülmüyor. yazık öğrencilere. bayramın sevinci ve kutlaması yalnızca orada kutlanmaz. bir etkinlik yaparsın kaalı bir alana götürürsün eğlendirirsin. peki hiç bir çocuğun yanağından öpüpte 23 nisan çocuk bayramın kutlu olsun evladım dediniz mi?

trt1de atatürkün nutuk yayınları yapımcının isteğine göre yayınlanacak gelecek nesiller atatürkü nasıl tanıyacak nasıl bilecek? parklarda bira içen amcalarından mı?

bu 23 nisani hiç sevmedim.blogcuforuma da yazdım burayada aktarayım.

haber kanallarında gördügüm bir habere çok sinirlendim.

öğrenciler üşüdü!!!

banane kardeşim üşüdüyse. ben 6. sınıfta stadın ortasında kısakollu elbiseler ile gösteri yaptım o soğuk havada dudaklarım mosmor oldu.eve geldim akşama kadar o morluklar gitmedi dudaklarımdan o sene hiç bir allahın kulu öğrenciler üşüdü gibi haber yapmadı.gösteriler iptal olmadı.kısa kollu elbise buz gibi hava elbise incecik ince bir don stadın tam ortasındasın hava iyice soğuyor. bu sene bakıyorumda bu tür başlıklar atmışlar açıkcası bu 23 nisan beni mutlu etmedi.ayrımcılık yapılıyorsa ben mutlu olamam.umarım bir daha haber yaparken 2 kez düşünürler ve gösterileri iptal ettirirken 2 kez düşünürler.

yazık bu gibi manşet atanlara yazıklar olsun.kimileri bu mesajıma farklı yorumlar yapabilir.

ancak içimde kalanları yazıyorum.o gün ben oynadıysam bunlarda oynayabilirdi.ayrimcilik var sanki.

icimde kalanları yazdım rahatladım.

ben üşüyordum milletin umrunda değildi be.şimdi üşüşenler milletin umrunda oldular.küçük felan dinleyebilecek durumda değilim.sinirliyim.23 nisan 1 kere gelir yaptıracaksın gösterini.insanlar 2 kere düsünebilme yetenegine sahip deil ki bu kararı aldılar. önceden yapanlar ateştiler üşümediler bunlar süt üşüdüler ne kadar mantıksız bir düşünce be.

@turklerklani heh iyi yaptın içini döktün. bu çocuklar
"""""http://haber.mynet.com/detay/guncel/donduran-toren-/23nisan2009/x1240483523234""""
kadar üşümemişsin demek ki iptal edilmemiş kutlamalar ,haber bile olmamışsın yazık sana..ayırımcılığını da bölücüğü de ortalık karıştırarak siz yapıyorsunuz..

@muzlupasta bende onlar gibi incecik kıyafetlerle çıktım stada bende ağlayacak gibi oldu mosmor dudaklar akşam 6-7 ye kadar kaldı o morluklar bana o soğukta iptal edildi demiyorlarsa bunlar diyorlarsa evet ayrımcılık var sırf bu yüzden içimi döktügümden yakınıyorsanız evet ayrımcılık yapan birisiyim evet bölücüyüm sizlerin hala kavrayamadığı birşey var.zamanında savaşlarda ne hava ne acı hiç birşey durduramazdı bizi. çanakkale savaşı zamanında savaşın içine çocuklarımız gelirdi.savaşı koşulları hava şartlarından daha ağırdı.iptal eden törenleri kınıyorsam çocuklar o buz gibi hava gösteri yapmadılar diye kınıyorsam çünkü ben yaptım onlar yapmadı diyorum kınıyorsam evet bölücüyüm evet ayrımcıyım. ama gün gelirde bu bayramlardaki iptal edilen törenleri arasınız.yazık ki hala törenleri hava şartlarından dolayı iptal edildi sanıyorsunuz siz türkiyenin gerçek yüzünü görememişsiniz.bana tören yaptırdılar o soğukta tir tir titredim birde ağlasam mı acaba? onlar kadar üşümemişsin diyorsun peh ben buna gülerim ablacım gel ogüne dönüp bedenleri değişelim burnumdaki salya sümük onlar nasıl dondular hiç birşeyi bilmiyorsun sen. bizdona dona gösteri yaptık benim zamanımda iptal olmuyorsa şimdide olamaz. ben yaptıysam onlarda yapmalıydı geçti günü gününe 23 nisan olmadıktan sonra o zaman hergün 23 nisan kutla bakalım kutlayabilecekmisin?