Kategoriler
Konuk Yazar Kültür sanat

Aşka özlem

Öyle olumsuzum ki bu günlerde her şey bana o kadar yabancı geliyor ki, rollerimi sahnelemekten yoruldum o nedenle kimsenin karşısına çıkmak istemiyorum yalnızlığımla beraber kalmak istiyorum.

love

Sanki her halim sahte, kendimi bile kandırıyorum, davranmam gerektiği gibi davranıyorum, benim ne istediğimi hiç sormadan kendime. Etrafımdaki her şey güzel olan her şey hayal, gerçek yaşanılsa belki de güzelliği kalmayacak o nedenle hayal, hayal kurmakta dahil her şeyi yaşama bağlıyoruz ama unutuyoruz ki yaşam her birimizin kendi eseri.
Birazdan her şeyi bir kenara bırakıp korkarım ki yine sevgi dolu hayallere dalacağım belki de kaybettiğim güzellikleri geri bulacağım, içimde dolaşan hüznü birkaç dakikalığını da olsa yine unutacağım.

Aşka özlem duyan kendi benliğimi tanımadan önce yıllar geçiyordu şimdi kendimi tanıdıktan sonra mevsimler geçti güneşin her doğuşuna yalnızlığın inadına sevgiyle uyandım, bu duygularım nedeniyle yaşlı bedenime rağmen zamansızlığı, sonsuz gençliği hissediyorum damarlarımda.

Hayat bir baktığında çok uzun gelse de o kadar kısa ki, yaşadığın her anı kendine hapsetmekle uğraşıyorsun ve ben de artık anılarımı değil kısacık sürmüş olsa da sevgiyle dolu geçen yaşamlarımı kendimde saklayıp taze tutmaya çalışıyorum, sevgiyle geçen zamanlarım hep bedenimde saklıyorum.

Bu sabah erken kalktım ilk kez yürüdüm, çiçeklere dokundum, bir kediyi sevdim, sonra oturup bir çizgi film izledim, hep iyilik kazanıyordu filmin sonunda, iyiler hep güzeldi ya da çirkinler bile güzelleşiyordu iyilikle, çocukluğum gibi.

Haydi hayallerimde gün be gün canlı tuttuğum sevgili, haydi tut elimden, bana güzel şeyler anlat, gün ışığının yansıdığı çiçek bahçelerinden bahset, bir yerlerde sadece altın kalpli insanların yaşadığı sevgi dolu gökler var diye yalan söyle bana, bugünlerde yalanlara bile ihtiyacım var.

Eski wolkanca.com’da Aşka özlem veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Aşka özlem için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

Aşka özlemiçin 10 yanıt

harika bir yazı. bir an acaba bu benim yazdığım yazılardan mı dedim 🙂 ama ben bu kadar güzel dile getiremiyorum.

hayatın keşmekeşi, doğal ve suni olanın bir birine karışması, gerçekliğin anlamını yitirmesi ve yalanlar…bir parçamız olmuş durum da yalanlar, ne güzel de kandırıyor insan kendini. okurken ilk paragraflar da "aha boka sardı yazı" derken sonuna geldiğim de "kandırma a.k. kendini doğru yazmış işte kişican" dedim…

dedim de ne oldu bilmiyorum…

pek önemli dip not: her şeyin olduğu gibi, argo ve küfür de bu hayatın bir gerçeği… evet vazgeçemiyorum, hatta kendimi buluyorum filan dermişim…kusura bakılmasın argo için.

aynı ben.

aşka özlem duymak bir yana aşık olmak da istemiyorum.

zor oluyor çünkü.

kavuşmak da

ayrılmak da…

nedense böyle kelimeleri çok görüyorum sağda solda..

böyle şeyler hisseden veya vakti zamanında ruh hali aynı bunları yazmaya itecek halde olan bir insan vardı hayatımda.. dürüstlük, kişilik, sadakat istiyor çoğu insan.. ama ben size söyliyeyim bunlara sahip olduğunuzda yine başka şeyler isteyeceksiniz. yada sadakatinden sevgisinden sıkılacaksınız.. üzgünüm ama böylesiniz..

bu kadar umutsuz olmayin olamayin.sizde guzel olan diger seylerle ilgilenin.ask okadar cidiye alinacak bir sey değil

selam sevgili gönül dostları aşka ve özleme sıralı her bir nefes güzel olur sevmekle ve sevilmekle bitmeyen bir ömür gibi…!! birihtimal1@windowslive.com dostluk adına …! eklediklerim ekleyemeyip bekletiğim sözlerimdir…

gönül tenime dokunarak hayaline dalıyorum .gündüzün seyrindeyim surgun bir denizin beyaz martılarına cıklıklar yüseltirim hiçranla ağlayip isyanla büyüyen bir su misali..dokunsam kaybolurum bulamamaktan korktugum seni.kaybetmekten….!!

sayın beyaz-prens arkadaş arıyorsanız burası arkadaşlık sitesi değil bunu hatırlatmak istedim, lütfen bu komplimanları arkadaşlık sitelerinde yapın ki bir işe yarasın.

yorumlaranız için teşekkür ederim umarım yazdığınız mail adresinden dolayı biz ve siz sorun yaşamazsınız, eğer sorun olursa sizin ip vb. bilgileriniz istendiğinde ilgili yasal meciilere vereceğimizi bilmelisiniz.