Kategoriler
Geyik

Anneler herşeyi bilir

Mehmet ile Handan öğrenci olup, aynı evi paylaşmaktadırlar. Bir gün Handan ve Mehmet, Mehmet’in annesini yemeğe davet ederler, Mehmet’in annesi akşam yemeği süresince Handanı uzun uzun süzer ve aslında Handanın çok alımlı ve güzel bir kız olduğunu, acaba aralarında ev arkadaşlığından daha ileri bir boyutta bir ilişkinin mevcut olup, olmadığını merak eder.

Aklını okumuşçasına Mehmet annesine der ki:
’ne düşündüğünü biliyorum ama emin ol ki sadece ev arkadaşıyız, ötesi yok.’

Akşam yemeğinden sonra Mehmet’in annesi evine döner. Aradan bir iki gün sonra Handan der ki:

’Mehmet,annen bize yemeğe geldiğinden beri gümüş çorba kasesini bulamıyorum’

Mehmet yanıtlar:
’annemin almış olabileceğini tahmin etmiyorum ama ben yine de kendisine bir mektup yazayım.’

Oturur ve yazar:
’anneciğim,Gümüş çorba kasesini sen aldın demiyorum, ama almadın da demiyorum. Fakat konu şu ki: sen bize yemeğe geldiğinden beri gümüş çorba kasesi kayıp. Sevgiler oğlun Mehmet.’

Bir hafta sonra Mehmet’in annesinden mektup gelir:
’Sevgili oğlum: Handanla yatıyorsun demiyorum, ama yatmıyorsun da demiyorum. Fakat konu şuki: Handan kendi yatağında yatıyor olsaydı, gümüş çorba kasesini çoktan bulmuş olurdu. Sevgiler annen.’

anne

WOLKANCA

Konuk Yazar

Anneler herşeyi bilir başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Anneler herşeyi biliriçin 3 yanıt

2 zeka :

*alkış tutulası zeka 😀

*her yere bakıp kendi odasına bakmayan kıt bir zeka 😛

çok zekice… ama bu yazının orjinali kesin yabancıdır. çünkü bizde kız-erkek öğrenciler aynı evi paylaşırsa ve bunu da aileler bilirse olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum.