Kategoriler
Kültür sanat

Altın Portakal bu yıl da çok konuşulacak

altinportakal43. Antalya Altın Portakal Film Festivali ve 2.Uluslararası Avrasya Film Yarışması, bu yıl 16-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İSTANBUL – Festival, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından Real Hipermarketler Zinciri'nin sponsorluğunda düzenleniyor. Festival'de bu yıl ilk kez Avrupalı ve Asyalı sektör temsilcilerinin bir araya geleceği “Avrasya Film Marketi” de organize edilecek.

42 yıllık tarihinde ilk kez, özel sektörün güçlü bir ismi olan Real'in resmi sponsorluğunu arkasına alan Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu desteği yine sinemaya döndürebilme çabası ile 16-23 Eylül 2006 tarihlerinde düzenlenecek olan 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile 2. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nin yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

FESTİVAL, SAİT HALİM PAŞA YALISI'NDA TANITILDI Festival'deki etkinliklere ilişkin Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan TÜRSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil, yönetmen Şerif Gören başkanlığındaki Giovanni Scognamillo, Ara Güler, Serra Yılmaz, Reha Erdem, Fatih Özgüven, Mine Vargı, Nejat İşler'den oluşan Altın Portakal Jürisi'ni tanıttı. Jüri'de ayrıca -tanıtım toplantısına katılamayan- Fransız yönetmen/yapımcı Paul Grandsard da bulunuyor. Bu yıl ilk defa senaryo ve müzik dallarında da ödül verileceğini belirten Yiğitgil, “En İyi Yönetmen Ödülü”nün 30 bin YTL'ye, “En İyi Film Ödülü” nün de 300 bin YTL'ye çıkarıldığını bildirdi.

Kaynak-NTV Detaylı Bilgi-altinportakal

Eski wolkanca.com’da Altın Portakal bu yıl da çok konuşulacak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Altın Portakal bu yıl da çok konuşulacak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.