Kategoriler
Düşünce

Bugün yarından daha zenginiz

Müjde! Şu an yarından daha zenginsin! Evet sen, sen türko, zenginsin.

Arkadaşlar bardağın dolu tarafından bakarsak(bardak satılmadı ise), bugün yarına göre zenginsiniz. İlginç ama bu iyimser, olumlu bakış aslında gittikçe fakirleşmeye devam edeceğimizin göstergesi, bunu ben demiyorum, ben kimim ki, bunu diyen Erik Meyersson isimli bir arkadaş ilgililer tanır kendisini.

Daha ne kadar alçalabiliriz bilemiyorum ama sanıyorum ülkemiz tarihinde bu kadar itibarsız, güvenilmez bir halde olmadı orasını okuduğum kadarıyla çok rahat biliyorum derim, yani en azından ekonomik olarak, gerçi hepsi birbirine bağlı, demokrasi ve hukuk işliyor olsa zaten ekonomi de düzgün olurdu, tersi ise mümkün değil yani ülke çok zengin olsa diğerleri olmayabilir Ortadoğu ve Asya bunun örnekleri ile dolu. Olay da zaten ülkenin değil içerisinde insanların mutluluğu değil mi? Bazı şeyleri yanlış anlamış olabilirsiniz belki, beka dedikleri yoksa kendilerinin bekası mı, bu yüzyılda bu her şeye erişilebilen çağda(yasaklamazlarsa), şahsın elinde tuttuğu güç için sana verilmiş olan bu tek seferlik bir yaşamı feda mı edeceksin? Başarılar dilerim.

Burası fındık ezmeli, Papua Yeni Gine Kinası ile mi maaş alıyorsunuz? Bu gün yarından zengin olabildiğin başka bir yer biliyorsanız toplaşıp oraya gidelim.

Lafın tamamı ahmaklara söylenir.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr